Düzce’de el savuşturmak 3 TL

Düzce’dahi Belediye’nin etraflı süredir üzerinde çalıştığı ve fırıncılar odası ile birlikte gerçekleştirdiği ahali savmak, imzalanan tören düzeni ile hayata geçirildi.

Düzce Belediyesi, Fırıncılar Odası ile birlikte el ekmeği Düzcelilere sunacak olan proje üzere imzayı attı. Törene Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Fırıncılar Pastaneciler Tatlıcılar ve Börekçiler ve Sanatkarlar Odası İbrahim Korkmaz, TSO Başkanı Tuncay Delimsirek, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, meclis üyeleri ve başbuğ yardımcıları katıldı.

Günde 10 bin paketlemek satılacak

İlk etapta 5 adet atlatmak komutan noktasının olacağı Umum Ekmek’te günce 5 bin sayı atlatmak satışı olacağını kaydeden Düzce Belediye Reisi Dr. Faruk Özlü, “Bu konu gündeme geldiği ilk günden bu yana bir nice arkadaşımız çalıştı. Fırın kurmayı da düşündük. Şehrin dengeleri vardır. Tığ bildirme optimum modeli bulduk. 5 bin nüsha ile başlayıp 10 bin ekmeğe kadar çıkacağız. Kasıt kitlemiz, paketlemek alırken fiyatını hesaplayarak bütçesi ancak olan vatandaşlarımız oldu. 200 bin savmak satılan Düzce’bile yüzde 10’u aldık. Esnafımızı ve dinamikleri bile hesapladık. O yüzden sıkıntılı gelirlileri düşündük” dedi.

“Yüzde 25 iskontolu satılacak”

Ahali Ekmek eş noktalarının madun çatı hizmetlerini ve çalışanı Düzce Belediyesi aracılığıyla karşılanacağını mir noktalarında yüzdelik 25 oranında tenzilatlı paketlemek satışının beraberinde simit ve poğaça satışı dahi yapılacağını söyleyen Başkan Özlü,” Sair illerdeki El Ekmekleri bile karşılaştırdık. Düzce’mizde dengeleri de koruduk. 4 TL olan ekmeğin fiyatı ahali atlatmak büfelerinde 3 TL kendisine satılacak. Ayrımsız gramajdaki aldatmak 3 TL olacak. Bu süreçte ulama veren Sayın İbrahim Korkmaz’a ve emeği sabık herkese teşekkür ederim” diyerek konuştu.

“Fırıncıların bu fiyatı kaldırması zordu, Özlü’ye teşekkür ederiz”

Boşluk Başkanı İbrahim Korkmaz ise “Başkanımız bize haddinden fazla havari oldu. Sonsuz fikir alışverişi ortamında olduk. Sayın Özlü’ye katkısı ve emeğinden ufuk teşekkürname ederim. İşçi maliyetini karşılamaları bizim üzere bereketli oldu. Düzce’mizin temas zaman yanı sıra olacağız” şeklinde konuştu.

Haftanın 6 günü satılacak

El Atlatmak as noktalarının denetimi haftanın 6 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi) (07: 00 – 10: 00) ve (16: 00 – 19: 00) saatleri arasında belediye marifetiyle görevlendirilen personel vasıtasıyla yapılacak. – DÜZCE

Share: