EASKF Başkanı Atam şehirdeki futbol tesisi azlığına dikkat çekti

Eskişehir spor Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (EASKF) Sadri Atam, şehirdeki ayak topu tesislerinden periferi takımların teessürat yaşadığını belirterek, “Spora ve sporcuya imkan tanındıkça başarılar ardı ardına geliyor” dedi.

Eskişehir’deki ayak topu tesislerinin takım ve maç sayısına devlet ile çokça az olduğuna dikkat çeken EASKF Başkanı Sadri Atam, takımların özellikle egzersiz ve hazırlık maçları yapabilmeleri yerine bu sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğini vurguladı. Süper Dünkü Futbol Ligi’nde mücadelede fail takımların haddinden fazla incitici şartlarda idmanlarını tamamladığını dile getiren Komutan Atam, “Bazı ekipler, haftanın iki haset bire bir saat kalkışmak amacıyla kem futbol sahasında antrenman yapıyor ve biz bu problemleri her fırsatta üst kurumlara bildiriyoruz” diyerek konuştu.

“Mızıka ve sporcu sayısı artar ise edisyon eyyam bizi bekler”

Ters koşullarda sürdürülen antrenmanlardan herhangi bir başarı beklenemeyeceğini söyleyen Atam, “Organizasyon sayılarını artırmamız gerekiyor. Kent mikro bir alana sıkışmış durumda ve merkezde yapılış kurulabilecek benzeri alan yok. Bu durum şu anki yetkililerden kaynaklanmıyor. Geçmişteki yetkililer; okullara 10 dönüm, yeşil alanlara 20 dönüm ancak spor alanlarına ise evet hiç ayrılmamış ya birlikte 500 metre kare saha ayırmışlar. Bu planlama durumu bizi etkiliyor. Tesise akıllıca bölgeler tayin ettiğimizde, belediyelere ve Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bildiriyoruz. Bundan sonraki süreçte, bando ve sportmen sayısı artar ise daha el günler bizi bekler” dedi.

“Mecmu spor ekiplerine başarılar diliyorum”

Eskişehir’i hem öğrenci hem bile spor kenti olduğunu aktaran Atam, “Başarılardan bile görüldüğü amacıyla kamu branşlarda çaplı sportmen sayımız haddinden fazla fazladır. 2022-2023 sezonu amacıyla Mihalıççıkspor Erkek Hentbol Takımı bizi Süper Lig’birlikte katakulli edecek. Sabık sene namağlup şampiyonlukları büyük yankı uyandırdı. Umuyorum kim bu sezon dahi stabil benzeri şekilde yollarına bitmeme edecekler. Voleybol, atletizm, yüzme, kuvvet güreşi, gülle ve güreş kabil bir nice spor dalında evire çevire başarılar elde ediyoruz. Eskişehirspor ilkin görünmek için bakir sezonda tüm spor ekiplerine başarılar diliyorum. Spora ve sporcuya imkan tanındıkça başarılar ardı ardına geliyor” diyerek sözlerini tamamladı. – ESKİŞEHİR

Share: