Edirne firez laf haberi… Edirne Heybet Tiyatrosu, eskimemiş sezona esasen “tutkun gişe” başladı

Biletleri satışa sunulur sunulmaz tükenen Edirne Celal Tiyatrosu eskimemiş sezonda perdelerini “Maçın Adamı” oyunuyla açtı.

Tarihi Ekmekçizade Ahmet Ağır Kervansarayı’ndaki 216 peyrev kapasiteli tiyatro sahnesinde sezonun geçmiş oyunu, eski yıllarda olduğu üzere gine “sınırlanmış şalter” oynandı.

Biletlerinin sabık sezonlarda 45 saniye ile 1 zaman içerisinde tükendiği yetkililerce açıklayan tiyatronun bu yılın ilk oyununun de biletleri kısa sürede tükendi.

Clint Dyer ve Roy Williams’ın yazdığı “Maçın adamı” oyunu seyirciyle buluştu.

Kayhan Berkin’in yönettiği, Çokluk Zeynel Kılıç ve Semih Urun’un oynadığı, erlik, vatan sevgisi, göçmenlik, familya kabilinden kavramları cet ve mahdum ilişkisi üzerinden inceleyici oyuna tiyatroseverler rabıta gösterdi.

“Alarm kurarak bilet alıyoruz”

İzleyicilerden Fatma Angun, AA muhabirine kullanılmamış sezonun başlamasından çevre bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Edirnelilerin tiyatroya vahim ilgi gösterdiğini tabir fail Angun, bilet bulmakta zorlandıklarını anlatım etti.

Bilet alabilmek üzere kimi vakit alarm kurduklarını kimi vakit üstelik gişe uğrunda kânunuevvel beklediklerini anlatan Angun, “Temas oyuna gelmek istiyoruz ancak bilet bulmakta zorlanıyoruz. Biletleri çakmak edisyon oluyor. Alarm kurarak bilet alıyoruz. Saat ve dönem ayarlıyoruz bilgisayarın başında bekliyoruz daim sayfayı yeniliyoruz bilet ahzetmek amacıyla.” diye konuştu.

Kübra Altınyaprak ise tiyatronun Edirne amacıyla kebir bir danışma kazanımı olduğunu dile getirdi.

Edirne Celal Tiyatrosu’nda oyun ve periyot sayısının artırılmasını istediklerini ifade fail Altınyaprak, “Genelde arkadaşımla geliyoruz. Biletleri acul şekilde o alıyor. Biletlerin satışa çıkacağı anda daima internetten bakıyoruz.” dedi.

Emine Ziyalı Müstakil dahi tiyatroda dörtköşe bir zaman geçirdiklerini bilet alabilmek amacıyla alçak ceht gider ettiklerini kaydetti.

Share: