Edirne haberleri… Edirne’den gelişmemiş kısa

Trakya Üniversitesi Yazın Fakültesi Dekanlığı, Birim Nitelik Komisyonunda aldığı kararlar doğrultusunda hazırladığı çöz ve aut hissedar anketlerini, öğrenciler ile akademik ve yönetsel personelin erişimine açtı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, encümen eliyle oluşturulan “Edebiyat Fakültesi Dış Paydaş Anketi”, “Gökçe Yazın Fakültesi Öğrenci Memnuniyet Anketi”, “Edebiyat Fakültesi Akademik Personel Sevinme Anketi” ve “Edebiyat Fakültesi İdari Personel Sevinme Anketi” önce kendisine Birim Nitelik Komisyonu’na sunuldu.

Komisyon üyeleri marifetiyle gerçekleştirilen gerekli inceleme ve değerlendirmelerin peşi sıra anketler, birlik paydaşların görüşleri doğrultusunda düzeltme çalışmalarına yardım sağlaması üzere Gökçe Yazın Fakültesinin web sayfasında erişime açıldı.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Yazın Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faziletli Topaloğlu, elde edilecek verilerin çözümleme edildikten sonraları asetat bire bir şekilde paylaşılacağını belirtti.

Öğrencileri, akademik ve yönetsel personeli ankete katılmaya nida eden Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz, akademik ve yönetimsel personelimiz ile dış paydaşlarımızın düşüncesiz dönüşlerinden elde edilecek bu veriler, eskimemiş planlamalar ve iyileştirmelerde bizlere sefer fotoğraf olacak ve medrese yönetimi ve mecmu birimlerimizin öz değerlendirmelerini yapabilmelerine imkân sağlayacaktır. Bu itibarla cemi aut paydaşlarımız ile Literatür Fakültesi öğrencileri, yönetimsel ve akademik personelimizin web sitemizi görüşme etmelerini ve anketlerimize çokça kısa beş altı ayırarak katılmalarını bekliyoruz.

Yaklaşık iki dakika süren anketlerimizde hiçbir şekilde emanet ismi ve izi alınmamaktadır. bu bakımdan kamu çöz ve aut paydaşlarımızın ankete hamur, içten ve olumlu duygularla katılmalarını ve sonuçları ile bize nöbet göstermelerini bekliyoruz.”

TÜ öğrencilerinden üç madalya

Trakya Üniversitesi (TÜ) öğrencileri, Samsun’üstelik gerçekleştirilen Arsıulusal Darülfünun Sporları Federasyonu (FISU) Acun Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda, güreş branşında üç madalya kazandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, Uluslararası Darülfünun Sporları Federasyonu, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi aksiyon birliğinde düzenlenen FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda Trakya Üniversitesi öğrencileri liyakatli sonuçlar elde etti.

50 ülke, 430 üniversiteden 769 sporcunun katıldığı FISU Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Melda Dernekçi 59 kiloda zer, Merve Karadeniz 65 kiloda sim, Esra Pul üstelik 55 kiloda bronz madalya kazandı.

Share: