Edirne haberleri | Edirne’den kısa bodur

İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İpsala Meslek Yüksekokulunu müzakere etti.

Canan, ziyarette, yüksekokul müdürü Dr. Akademisyen Dirimlik Arda’dan okulda yaptıkları icraat hakkında bilgelik aldı. Okulu gezen Sevgili’ye, akademisyenler projelerini anlattı.

Kaymakam Canan, KYK yurdunu dahi musahabe etti.

Ziyarette, İpsala Güven Müdürü Sinan Turhan, İpsala Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ersin Kanar, İpsala KYK Sınırlı Müdürü Hüseyin Dinçer ve akademisyenler yer aldı.

İpsala’bile Tezkere Kulübü üyeleriyle buluştu

İpsala ilçesinde, Tezkere Kulübü üyeleriyle buluşmayı sürdürüyor.

Yazar Asillik Bozkurt, Halk Eğitimi Merkezindeki etkinlikte, 38 üyesi olan kulübün tıpkı yıldır çeşitli etkinlikler düzenlediğini söyledi.

Etkinliklere katılanların pusula ve filmler için düşün alışverişinde bulunduğunu belirten Bozkurt, şunları kaydetti:

“İyi tıpkısı kitabı durgun bire bir ortamda serbest idrak etmek adamakıllı olsa bile, bazen kitap için tartışmak, farklı fikirler sarılmak, yegâne başına fark edemediğimiz ayrıntıları başkalarından hissetmek da kitaptan alınan zevki artırır. Bunun için okuduğumuz kitabı, kültürlü başka birine hasbelkader rastlamayı beklemektense benzeri tezkere kulübüne gidebilir gelişigüzel konusunda tartışırken benzeri yandan de sosyelleşebiliriz.”

İpsala’birlikte 4-6 yaş arası Kur’an kursu açıldı

İpsala ilçesinde, 4-6 yaş arası Naziye Akyürek Kur’an kursu düzenlenen törenle açıldı.

İpsala Kaymakamı Ömer Canan, törende ağırşak binasının tadilatı üzere destek veren iyilikçi Mehmet Akyürek’e teşekkür ederek, plaket verdi.

Canan, açılışın peşi sıra kurs eğitmenleri ve öğrencilerle kardeşçe etti.

Share: