Edirne marifet! Meriç Nehri’ne “Akarsu Sporları Merkezi” kurulacak

Edirne’de, Meriç Nehri’ne “Su Sporları Merkezi” kurulacak.

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamaya göre merkezin kurulumu ve 2024 yılında Edirne’de yapılacak 23 Yaş Altı Avrupa Kürek Şampiyonası’yla ilgilendiren kıymetlendirme toplantısı, Meriç kenarında kâin tesiste Vali H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, nehirde oluşturulacak arsıulusal su sporları ve kürek sporu parkuru amacıyla kurumlar vasıtasıyla yapılacak düzenlemeler değerlendirildi.

Merkezde vadi takanak dinlenme kampı alanlarının belirlenmesi, idman alanlarının oluşturulması, hakem kuleleri, kayıkhaneler, ve sair spor tesisleri ile müntesip yapılacak çalışmalarla ait rey alışverişinde bulunuldu.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Ilbay Kırbıyık, Edirne’ye derece katacak aynı projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Doğru ve yenilikçi tıpkı proje amacıyla çalıştıklarını rapor fail Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Öncelikle bu konudaki akıllıca projeleri, yenilikçi örnekleri mebzul büyütmek gerekiyor. Aynı projeyi hayata geçirirken o projenin bereketli, sürdürülebilir ve her dönemde yararlanılabilir olması eke. bu bakımdan laf ile ilişik birlik paydaşlarımızla tıpkı araya gelerek bu toplantımızı yapıyoruz. Bu sürece hazırlanırken projeyi girişim kadem, parçalı şekilde hayata geçirmeyi planlıyoruz. İnşallah yılın herhangi bir günü kullanılabilecek, kamu ihtiyaca uzun vadede cevap verecek ayrımsız projeyi Edirne’ye kazandırmış olacağız.”

Toplantıya, Vali Yardımcısı ve İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Türkiye Kano Federasyonu Komutan Vekili Osman Ercan, DSİ 11. Mıntıka Müdürü Faruk Yücegök, Gençlik ve Spor İl Müdürü Akıllıca Selim, Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Engin Öztürk, TED Edirne Koleji Kürek Kulübü Başkanı Esinti İba ve gayrı yetkililer katıldı.

Share: