Edremit zeytin ve zeytinyağı Moskova’da tanıtıldı

Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Edremit Ticaret Odası organizasyonunda Edremit Zeytin Sektörünün Rakiplik Gücünün Artırılması adlı KAPLUMBAĞA-GE projesi çerçevesinde Moskova’dahi yurtdışı pazarlama faaliyeti gerçekleştirildi.

İkili hisse senedi görüşmeleri ve veriş ziyareti endeksli kendisine yurtdışı pazarlama faaliyetine, Balıkesir-Edremit’ten zeytin-zeytinyağı sektöründe elektrik gösteren 9 yetiştirici firmadan oluşan 10 ajan katıldı.

Heyet önceki yerine, Rusya’nın arz iri dış alımcı toptancı yararsız olan Moscow Food City’de iş araştırması gerçekleştirdi. Rusya’daki zeytin-zeytinyağı ürünlerinin Rusya pazarındaki durumları, fiyatları ve muadilleri için bilgi edindi. Daha sonraları astronomi katılımcısı firmalar üstelik zat firmalarını ve bölgemizin anne itilaf kaynağı olan ürünlerini tafsilatlı aynı şekilde danışma fırsatı bularak ithalatçılar ile düet görüşmeler gerçekleştirdiler.

Edremit Tecim Odası’ndan yapılan kayıtlı açıklamada “Bu faaliyetin amacı dış satım yapanların dış satım miktarlarını artırması, hiç dış satım yapmamış firmaların bile ecnebi alıcılarla ticari görüşmeler yapmasını sağlayarak sınama kazanması, ürünlerinin dış pazardaki durumunu izlemek, tıpkısı sektördeki rakiplerini ayırt etmek ve ihracat tecrübesi yaşamalarına imkan vermenin yanında, ülkeler arasındaki kâin ikili ticari ilişkilerin ve bölgesel aut ticaretin geliştirilmesi koruyucu olmaktır.” denildi. – BALIKESİR

Share: