Efeler Belediyesi Yengi İçin Yürüdü

Büyük Hücum anısına seçkin sene planlı “Yengi Yürüyüşü”ne geçen sene olduğu kadar bu sene birlikte Efeler Belediye Reisi Mehmet Fatih Atay, şehremaneti çalışanları ile birlikte katıldı.

Atatürk ve cebe arkadaşlarının düşman kuvvetlerine karşı başlattıkları genel saldırı anısına yapılan yürüyüşte, Başkan Atay’a eşi Çağ Atay ve belediye çalışanları eşlik etti. Efeler Belediyesi, Atatürk ve cebe arkadaşlarının düşman kuvvetlerine karşı başlattıkları genel atılım anısına temas sene planlı Kocatepe Utku Yürüyüşü’ne akmak isteyen vatandaşlar amacıyla muvasala imkanı sağladı.

Etkinliğe akmak talip vatandaşları yürüyüşün başlangıç noktası Afyonkarahisar Şuhut’a taşıyacak olan Efeler Belediyesi’ne ilişik 7 otobüs, 25 Ağustos Perşembe haset Komutan Camii önünde yapılan uğurlama ile yola bundan sonra. Şuhut’ta başlayan 14 kilometrelik reviş Kocatepe’deki Atatürk Anıtı’nda sona erdi.

Iri galebe anısına düzenlenen reviş amacıyla konuşan Komutan Atay, “100 sene önceki Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve yiğit askerlerimiz bu kip yolculuğa istiklal ateşi vücutlarının rastgele hücresini ısıtırken çıktılar. Onlar bizim kadar spor ayakkabılarla asfalt zeminde yürümediler, binbir zorlukla ilerlediler. Eskimiş ayakkabılarıyla incitici-taş ile alay malay Türk Milleti’nin maküs talihini dahi ezerek vatanımızı, hürriyetimizi ve Cumhuriyetimizi bizlere bergüzar ettiler. Onların anısını sonsuza büyüklüğünde yaşatmak için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Share: