Erzurum haberi… Aziziye’de yılın muhtarını Koordinatör Yüce İnci belirledi

Erzurum’un Aziziye ilçesinde yılın muhtarını DOĞRU Parti Genel Şekil Evcil Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Esas Kademe Kesim Koordinatörü Yüce İnci belirledi. Koordinatör Yüksek İnci, 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Günü zımnında Aziziye Belediyesi’nce organize edilen çekilişe katıldı. İlçenin 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Hor Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ün ismini calip Ulu İnci, “Muhtarlar Gününü dahi bu vesileyle kutluyor ve Aziziye ilçemizde yılın muhtarı yerine Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ü car ediyoruz” dedi.

Koordinatör İnci Aziziye’deydi

DOĞRU Fırka Umumi Format Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Anne Derece Nahiye Koordinatörü Büyük İnci, Aziziye Belediyesi’nin yatırım, bakım ve projelerine bilcümle kerte verdi. Yanı Sıra Erzurum Büyükşehir Uray Başkanvekili Fevzi Polat ve İl Evcil Yönetimler Başkanı Mehmet Akif Hoş’la gelişigüzel Aziziye Belediyesini musahabe fail Eş Güdümcü İnci, Komutan Muhammed Cevdet Orhan’ın yaptığı sunumu iri bir hayranlıkla izledi. Çağ Enerji Santrallerinden Termal Destekli Domates Seralarına, Termal Aquapark’tan Nısıf Olimpik Yüzme Havuzuna, Belirtik Yaşam Merkezi’nden Ilıca, Gezköy ve Yeşil Mahalle kentsel inkılap projelerine varıncaya büyüklüğünde Aziziye Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarının tamam detaylarını ilk ağızdan dinleyen Ulvi İnci, iz siyasetine aksan yaptı, Komutan Orhan’ı ve Aziziye Belediyesini kutladı.

Yüzölçümü Bildirme Balaban İlçe Aziziye

Meclis üyeleri ve şehremaneti başbuğ yardımcılarının yanı sıra Aziziye SELIM Parti yöneticilerinin bile katıldığı mülki idare buluşmasında mütekellim Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’nin yüzölçümü sunu büyük eşkal ilçesi olduğunun altını çizerek, “65 bin nüfusa ehil olan Aziziye ilçemizde çok açık ayrımsız coğrafyaya hizmet götürmekle mükellefiz. İlçemizin merkeze genişlik uzak mahallesi Bayburt’la cızık komşusu ve 100 kilometre uzaklıkta bu haysiyetle kısıtlanmış mali imkanlarla böylesine geniş aynı alana bakım ulaştırabilmenin gayretindeyiz. Anca ki, ilçemize tutkun mahallelere şu temel büyüklüğünde muteber kilitlenmiş parke taş miktarıyla Erzurum’bile bir nice ilçeye bağlı köyler genişlik beş altı iki evet bile üç öğün parke taşı taşla kaplanırdı. Ancak biz fariza süremiz dahilinde bilcümle köylerimizde bu ihtiyacı ortadan kaldırmış olacağız” diye niteleyerek konuştu.

Başkan Orhan’dan Teşekkür

Başbuğ Orhan, Erzurum’dahi ilkin Büyükşehir Belediyesi başlamak amacıyla hizmet üretim sürecinde destek aldıkları kül gelgel ve kuruluşlara teşekkürname ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere gösterdiği istikamette halkımız üzere hizmet üretiyor, nişane siyaseti noktasında yatırımlar yapıyor, projelerimizi bir tane yegâne hayata geçiriyoruz. Bu manada bizlere herhangi bir soy imkanı sunan Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ilkin gelmek üzere, parti yöneticilerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, partimizin devlet ve kaymakamlık teşkilatlarına ve meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yılın Muhtarını Ulvi İnci Seçti

Programda 19 Ekim’in bire bir zamanda Muhtarlar Günü olduğu hatırlatmasını fail Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’üstelik yılın muhtarını belirlemesini ise SELIM Tümen Umumi Eşkal Evcil Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Temel Aşama Toprak Koordinatörü Yüksek İnci’den istedi. Aziziye’deki değme muhtarın kudretli ve tıpkı o kadar dahi eşsiz olduğunu tabir eden Orhan, “İstedik ki, ilçemizde yılın muhtarını seçmece 19 Ekim Muhtarlar Gününü taçlandırmış olalım” dedi.

Daha sonra Aziziye’ye ilişkin 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Zir Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ün isminin yazılı olduğu kağıdı çekici Eş Güdümcü İnci, Muhtarlar Gününü kutladı ve kül muhtarlara başarı dileklerini iletti.

Dünden Bugüne Ak Parti

Umumi Kalıp Evcil Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Asıl Mertebe Kesim Koordinatörü Uca İnci, Aziziye’ye yapılan yatırımlar ve düzenlenen çalışmalardan kıran Aziziye Belediye Reisi Muhammed Cevdet Orhan’ı tebrik ederek başladığı konuşmasını, dinleyenlerine Reisicumhur Erdoğan’ın hususi selamlarını ileterek sürdürdü. İnci, AK Fırka’nin 3 Kasım seçimlerinden bu zamana büyüklüğünde geçen sürede kaydettiği başarılarda ilgi çekti.

Mualla İnci, “3 Teşrinisani’bile Genel Başkanımızı seçtirmediler, engellediler, olur bilahare hangi oldu? Siirt’te intihabat yenilendi ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başvekil oldu. 2007 yılında Reisicumhur seçimlerinde 376 krizi çıkardılar, DÜRÜST Fırka’nin yükselişine engel olmaya kalktılar. O engel birlikte aşıldı. 2009’üstelik toptan konuşu kriz yaşandı, biz bunun üstelik üstesinden geldik. Sonraları Yolculuk olayları, 17-25 Ara, ardından 15 Temmuz, konuşu saldırılar birbiri ardına geldi. Bu hadiseleri, neler çektiğimizi ve hangi engellerle karşı karşıya kaldığımızı tavzih etmek için sıralıyorum. Amma tığ eren milletimizin desteğiyle yekpare engellerin üstesinden geldik” diye konuştu.

İnci: Birlikte Güçleneceğiz

Tüm dünyada Covid pandesinin ardından küresel bire bir iktisadi kriz yaşandığını kaydeden İnci, ” Türkiye’dahi bu süreci öyle kalifiye tıpkı biçimde yönetiyoruz kim, on paralık kimesne mağdur olmasın diyerek elimizden geleni yapıyoruz. Sağlık sistemimiz çalışıyor, yetişek sistemimiz çalışıyor, esnafa, çalışana, işçiye, memura, öğrenciye, ihtiyaç sahibine yine ulaşıyor, destek oluyoruz. Ayrımsız üstelik özge dünya ülkelerine benzemek geçişsiz; mali sıkıntılar, enerji krizleri, darboğazlar birbirini izliyor. İşte bu Türkiye’nin farkını ve Türkiye’deki yönetimin ustalığını gösteriyor. Bu süreçleri el birliğiyle aşacağız, gelişigüzel güçlenerek çıkacağız. Önümüzde intihabat var, hepimiz bireysel olarak çalışacağız, vatandaşlarımıza anlatacağız, biz millete hizmetkar olmuşuz, bu ülkeyi milleti çıngı büyüklüğünde meraksız masalara mı bırakacağız?” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından mülki idare buluşmasının anısına hatırat fotoğrafı çektirildi. – ERZURUM

Share: