Eş ve ailesi bıçaklı saldırıda yaralandı, saldırgan kayınço serbest bırakıldı

Batman’da eşi marifetiyle psikolojik hız gören ve metrukiyet aşamasındaki eşinin kardeşi aracılığıyla bıçaklı saldırıya uğrayan Mizgin C., saldırganın erkin bırakılmasına tepki gösterdi.

Boşanma aşamasındaki eşi İsmail Ü.’den ruhsal güç gördüğü amacıyla hayatına sonuç vermeye çalışan 25 yaşındaki Mizgin C., hastaneden taburcu edildiği 30 Nisan’da saldırıya uğradı. Batman kent merkezinde Diyarbakır Caddesi Dört Kat Kavşağı’nda eşi ve kayınçosu vasıtasıyla bıçaklı saldırıya maruz küsurat, esen kolundan yaralanan Mizgin C.’nin annesi, babası ve amcaoğlu ise ölümsek darbeler aldı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

4 kişiyi bıçaklayan şahsın elini kolunu sallayarak dışarda dolaştığını söyleyen Mizgin C., “Yaşadığım bıçaklı saldırı öncesi eşimden 4 yıldır psikolojik takat görüyordum. Sürekli hakaretlere maruz kaldım. Eşimle tartıştım deva alıp intihar ettim. 2 çağ süresince okkalı bakımda kaldım. Sayrılarevi çıkışı kayınçom babamı arayarak gel kızını desise dedi. Ben başvurmak istemedim oğlumun yanına gezmek istiyorum dedim. Bana hakaretler etti ve cebren taksiye bindirdi ve ailemi arayıp Batman kent merkezinde kâin dört yola çağırıp ‘gelip kızınızı alın’ dedi. Ailem verilen adrese geldi. Amma olayın büyüyeceğini, bıçaklanacaklarını bilmiyorlardı. Planlı ayrımsız şekilde eşimin kardeşi Maşallah Ü. orda kendini sakladı. Eşim ve babam tartışmaya başlıyor. Maşallah Ü., saklandığı yerden çıkıp direkt babamı bıçaklıyor. Babama ikinci bir çarpış vurmaya çalışırken ben araya girdim bıçak darbelerine köle maruz kaldım. Kolumda 3 bıçak yarası var. Aldığım bıçak darbeleri sinir damarlarımı kesti ve çıktı eskisi kadar kolumu kullanamayacağım. Maşallah Ü., 2 kamer 5 bölüm hapishane yatıp dışarı bundan sonra. Pekâlâ bir adamlık 4 kişiyi bıçaklayan adamı 2 kamer hapisle cezalandırılıyor. Bu büyüklüğünde yalın kat mı? Devletimizin adaletine güveniyorum. Devletimiz, gereken cezayı Maşallah Ü., İdris Ü. ve İsmail Ü.’ye vermesini istiyorum. Daha hangi kadar kadınların hatır dökülecek, nereye kadar kadınları öldürecekler. Hak yerini bulsun. Ben tıpkısı anneyim aynı annenin tıpkı babanın evladıyım. 3 aydır evladımın hasreti ile yanıp tutuşuyorum. Hak ceberut adamı serbest bırakıyor. 4 kişiyi bıçaklayan adam elini kolu sallayarak dışarda dolaşıyor” dedi.

Mizgin C.’nin avukatı Mehmetşah Güzel ise “İddianame münhal hazır değilken halen bire bir serencam alınmazken delilerin tekmil toplanmamışken, hastanenin kati raporları elan çıkmamışken Maşallah Ü.’nün mahkemece erkin bırakılmasını esasen çokta akla yatkın bulmuyoruz. Maşallah Ü.’nün boşaltma edilmemesinin henüz akla yatkın olduğunu düşünüyoruz. Tıpkısı zamanda mahkemenin vermiş olduğu Maşallah Ü. ile ilişkin bile bile cerh suçunu kavisli olduğunu düşünüyoruz. Kesten yaralama suçu değil, “adam öldürmeye yönelik teşebbüsten” yargılanmasını düşünüyoruz. Çünkü kullandığı bıçak 13 santimetre kadar. 5 kişinin yaralanmasına amil olduğu amacıyla bu adamın, kayırıcı öldürmeye teşebbüsten tutuklanma gerektiğini ve asla tahliye edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda muktezi girişimlerimizi yaptık. Mizgin C.’nin avukatı kendisine gerekse Batman İnsan Hakları Derneğinin ve gerekse baromuzun kadın haklarımızın yapmış olduğu çalışmalarla itiraz dilekçelerimizi sunduk. Maşallah Ü’nün tutuklanması üzere mukteza çalışmaları yapıyoruz. Dilekçelerimizi sık sık vermeye devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – BATMANShare: