Esgin’den Demirtaş’a erim yağmuru

DOĞRU Öğür Bursa Saylav Mustafa Esgin, Osmangazi ilçesi Demirtaş bölgesine eğitim bilimi, keyif ve erişim alanında yeni müjdeler verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde teşri faaliyetleri arasında Bursa’da vatandaşlarla biraraya gelmeye devam eden DÜRÜST Öğür Bursa Saylav Mustafa Esgin, Osmangazi ilçesine merbut Demirtaş bölgesinde DÜRÜST Partili Cumhuriyet Altını, Sakarya, Barbaros, Dumlupınar ve İsmetiye mahalleleri organizasyon mensuplarıyla ayrımsız araya geldi. DÜRÜST Parti Osmangazi İlçe Başkanı Basiret Çömez ile alay malay YANLIŞSIZ Tümen iklim ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, cahillik ve karı kolları üyeleri ile mahalle başkanları hazır bulundu.

Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi marifetiyle Demirtaş’a zir yapıdan dal yapıya büyüklüğünde metin çokça hizmetin verildiğine dikkati calip Esgin, Başbuğ Alinur Patal ve Yeniden Mustafa Dündar’a vatandaşlar yerine teşekkür etti. Demirtaş’ın, son 10 sene kabil güdük aynı zamanda, nüfusunun 20 binden 100 bine ulaştığını tamlayan Esgin, afiyet, terbiye ve erişim ilkin tevessül etmek için seçkin alanda yıpranmamış hizmetlerin mail takipçisi olduklarını ifade etti.

Esgin, “Demirtaş bölgemize yıpranmamış bire bir 32 derslikli İlkokul ve 32 derslikli ortaokul inşaatına başladık. amma velakin esasen 32 derslikli anadolu lisesi ve 24 derslikli ilkokul ihalesini yapıyoruz. Antrparantez, 8 derslikli 2 anaokulu ile

4 derslikli anaokulu doğmak için bölgemize 3 kullanılmamış anaokulu ihalesini dahi Şubat ayında yapıyoruz. Bu yatırımların bölgemize iyi olmasını şimdiden diliyorum. Böylece, Demirtaş bölgemizde bütün okullarda tekli eğitime esbak olacağız. Eğitimde hiçbir eksiğimiz kalmayacak” dedi.

Demirtaş’a esenlik alanında da eskimemiş müjdeler veren Esgin, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Sağlık alanında beyaz zehir devrimi milletimizin desteğiyle sürdürüyoruz. Demirtaş bölgemizde varolan karı sağlığı merkezlerimizin yanısıra 11 hekimden oluşan yeni aynı ev sağlığı merkezi ile 112 Ivedi Servis Merkezi’ni Sakarya Mahallemizde bölgemize kazandırıyoruz. Antrparantez, DOSAB Polikliniği’nde 5 branşta hekimlerimiz hizmet vermekteydi. DOSAB Polikliniği doktor kadrosunu güçlendirerek kardiyoloji, dahiliye ve KBB alanında 3 hekim poliklinik hizmetine başlayacak. Ayrıca yavru hastalıkları uzmanı üzere üstelik devredeyiz.”

Demirtaş’ın otoyol bağlantısı ihalesinin yapıldığı müjdesini üstelik veren Esgin, “Demirtaşlı hemşehrilerimizin beklediği otoban bağlantısı sürecinde büyükşehir belediyemiz kamulaştırma işlemlerini sırf tamamladı. Karayolları Nahiye Müdürlüğümüz eliyle dahi 150 milyon TL tutarındaki ihale gerçekleştirildi. Demirtaş’a ve Bursa’ya alımlı çalımlı olsun. Ayrıca, Büyükşehir Belediyemiz aracılığıyla Mısır Yasemini Park mevkiinden Demirtaş’a uzanan yolun dahi projesi hazırlandı. İnanıyorum ki gücük ant içerisinde genişletilmiş kullanılmamış aynı yola hemşehrilerimiz kavuşacaktır. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın anlatım ettiği kadar, aşkınan koşan yorulmaz. Bizler birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde bağlanak ve muadele içerisinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi. – BURSA

Share: