Eskimemiş mezuna 80 bin dolar aylık

Türkiye’de kazançlı kriz anbean derinleşirken ESIR’üstelik aynı şirketin CEO’su çalışanlarına müteveccih aldığı kararlarla uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

ESIR merkezli ödeme sistemleri şirketi Gravity Payments’ın CEO’akarsu Dan Price, müşareket zarfında minimal ücrette baştan düzenlemeye gitti. Price, yıpranmamış mezunlar de karışma oluşmak amacıyla şirkette bildirme düşük almanak maaşın daha çok 80 bin dolar (kısaca 1.4 milyon TL) olduğunu duyurdu.

Ferdî Twitter hesabından bu açıklamayı eden Price, “Çalışanlara tevakki etmek göstermeniz gerekiyor. Gayrı şirketler de bu şekilde maaşlara güncelleme yapmalı ve çalışanlara doğruluk ettikleri adaletli ücretleri vermeli” dedi.

Sözcü’dahi düz düzlük habere bakarak, alarga mesai ve streç himmet modellerinin bile getirildiğini açıklayan Price, eskimemiş yavru sahibi olanlara de ücretli cevaz verildiğini duyurdu. Price, “Temas açılan iş ilanına 300’den çok müracaat geliyor. Kimesne kendisine kaçınmak duymayan şirketlerde gitmek ve kendisine korku göstermeyen kurumlarda çalışmak istemiyor” dedi.

Instagram üzerinden üstelik paylaşım eden Price’a değerlendirme kısmından çokça sayıda eş, yarar tıpkı gidişat olup olmadığını sordu.

Yabancı şirketler amacıyla uzaktan himmet ve ecir gelirlerinde alacak durumu

 

Alarga iş cinsiyet eşitsizliğini körüklüyor

 

Açıktan çalışma enflasyonu yavaşlatabilir

 

Londra açıktan çalışmayı sevdi

 

Z Kuşağı engin çalışmayı yeğleme ediyor

 

Share: