Eskişehir haberi! Tepebaşı Belediyesi’nde Veysel Özel Sergisi Açıldı

Tepebaşı Belediyesi eliyle planlı 15. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Arazi Sempozyumu ile birçok görüşme etkinliği şehir halkıyla buluşacak. Veysel Hususi sergisi da bilgi şöleni kapsamında kent halkının beğenisine sunuldu.

Tepebaşı Belediyesi’nin uluslararası ölçekte düzenlediği konuşma etkinliklerinden biri olan Uluslararası Eskişehir Pişmiş Yer Sempozyumu, bu yıl birlikte kentin tekellüm hayatına makro katkılar sağlayacak. 5-17 Eylül arasında gerçekleştirilecek bilgi şöleni kapsamında seramikten müziğe, işlik çalışmalarından sergilere büyüklüğünde güçlü haddinden fazla aktiflik düzenlenecek. Sempozyum alt kurul üyesi Veysel Özel’in sergisi da Atila Özer Karikatürlü Ev’da Eskişehir halkı ile buluştu. Işporta açılışına Tepebaşı Belediye Reisi Ahmet Ataç’ın beraberinde bilgi şöleni görüşme danışmanı Prof. Bilgehan Uzuner, sempozyum sanatçıları ve vatandaşlar katıldı.

SERGİ, 17 EYLÜL’E KADAR GÖRÜLEBİLİR

Burada katılımcılara hitap fail Komutan Ataç, “Pişmiş Arazi sempozyum 15 dolaşma oluyor. Burada en haddinden fazla faaliyet veren arkadaşlarımızdan biridir Veysel. Yıllar süren birlikteliğimiz sunu ufak bir sıkıntı olmadan geldi. artık bile devam edeceğini düşünüyorum. Zira danışma namına yapacağımız işlemler var. Bu sergide birlikte hem dizayn hem da üretim anlamında doğrusu müthiş tıpkı say var. Eline esenlik Canan Veysel” dedi.

Veysel Özel ise “Etkinlik kapsamında bu işporta benim için çokça heyecanlı oldu. Üretmesi üstelik benim için haddinden fazla heyecanlıydı. Sizleri burada gördüğüm amacıyla bile haddinden fazla mutluyum. Ahmet Başkanımıza, Bilgehan Hoca’ya ve siz sanatseverlere çok teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Bilgehan Uzuner ise “Veysel bizim en bozuk mezunlarımızdan. Şimdi haddinden fazla altın bire bir akademisyen. Bir Nice arsıulusal sempozyuma çağrılıyor, altın tıpkısı artist oldu, onunla kurum duyuyoruz. İyi icraat çıkardı Veysel. Kendisinin çalışmalarına baktığımız zaman çokça saf, pür renkler. Ama pırıl pırıl, deli dolu dokunuşlar var. Çalışmalar insanın kendini tanım kırat, ben üstelik Veysel’i görüyorum çalışmalarında” dedi.

Sergide Hususi’in farklı disiplinlerin kullanıldığı ağırlıklı olarak yıpranmamış periyot seramik ve sayısal baskılardan oluşan 25 eseri düzlük alıyor. Sergi, 17 Ilkgüz tarihine büyüklüğünde görülebilecek.

Share: