Eskişehir-İstanbul YHT hattında ilişik seferler devam ediyor

Eriştirme Görevli-Sen Eskişehir Ofis Başkanı Galibiyet Karadağ, Faziletkâr Çabuk Tren’in (YHT) Eskişehir- İstanbul hattında başlatılan melfuf seferlerin demet gördüğünü söyledi.

Karadağ, yaptığı açıklamada, yolcuların, Eskişehir ile İstanbul beyninde 10 Eylül’üstelik konulan düğme ilişik seferlerden memnun olduğunu dile getirdi.

Katma seferler kapsamında saat 06.00’da Eskişehir’den Söğütlüçeşme’ye giden tıpkısı trenin bulunduğunu, bu trenin 20.40’ta döndüğünü belirten Karadağ, “Özellikle Eskişehir’üstelik dallı güllü vatandaşlarımız üzere konulan ayrımsız şimendifer. Bu tren, İstanbul yolculuğunu şişman ölçüde rahatlattı.” dedi.

Karadağ, geçen sene eylülde bu güzergahta 180 bin 300 olan bütün bulaşıcı sayısının bu sene benzeri ayda 280 bin 200’e yükseldiğini ifade etti.

YHT ekleme seferleriyle Eskişehir-İstanbul hattında çapraz yerine 1,5 ayda hep 33 bin 500 muvakkat taşındığı bilgisini veren Karadağ, “Palyatif talebimiz artmış durumda. Ekleme seferler sıklaştırılırsa bu talebin daha bile artacağına inanıyorum. Ankara amacıyla de ek kat talepleri geliyor. Bu talebi ilgililere ilettik.” diyerek konuştu.

Yolculardan Zilan Yazgılı de ilişik seferlerden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Ağabeyi İstanbul’üstelik yaşadığı amacıyla sık sık bu kente gittiğini söyleyen Yazgılı, “Seferler daha bile artırılırsa dolgunca olur çünkü yoğunluktan ekolojik ortam bilet ulaşmak arada bir zor oluyor.” dedi.

Lokman Kurucu birlikte YHT ile yolculuğun daha aceleci ve konforlu olduğunu belirtti.

Share: