Eskişehir’de avrat futboluna bandaj artıyor

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Başkanı Ahmet Bingöl, şehirdeki avrat futboluna ilgi çekerek, “Kadınlar bile futbolun içerisinde olmalı ve desteklenmelidir” dedi.

TÜFAD Eskişehir Şubesi Başkanı Ahmet Bingöl, kentteki kadın futbol branşına ilgiden ve ilçelerde özel olarak düzenlenen halı kayran turnuvalarının avantajlarından bahsetti. Toplumsal iletişim araçları sayesinde yetenekli sporcuların gelişigüzel devir keşfedilmeye ayan olduğuna değinen Bingöl antrparantez rustik bölgelerde yetişen çocukların spora isteklendirme edilmesi gerektiğine ilgi çekti. Amaçlarının gençleri acı alışkanlıklardan ırak tutup, sadık yahut ayan spor salonlarına yönlendirmek olduğunu dile getiren antrenör Bingöl, “Dünya sporuna harmoni sağlayarak kadın futboluna destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

“Kadınlar üstelik futbolda olmalı ve desteklenmelidir”

Eş futbolunun sonuç zamanlarda henüz birlikte heves görmeye başladığını anlatım fail Başbuğ Bingöl, “Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, Eskişehirspor Avrat Ayak Topu Takımı, Eskişehir Öncü Spor Kulübü, Eskişehir Çamlıca Deneyimsizlik ve Spor Kulübü ve Esentepe Spor Kulübü görünmek üzere 5 devam bildiğim resmi kadro var. Bu ekipler Türk avrat futboluna milli sporcular yetiştirmekte ve kalburüstü projelere imza atmaktadırlar. Bire Bir zamanda şehrin da farkındalığını çoğaltmak kabilinden tıpkısı görevleri var. Kadınlar hayatlarımızın rastgele alanında olduğu kabilinden ayak topu bile olmalı ve desteklenmelidir” dedi.

“Teknoloji ile liyakatli sporcular meydana çıkabiliyor”

“İlçelerimizde gelenekselleşen halı yer futbol turnuvaları var” diyen Komutan Bingöl, “Turnuvalar ile insanlar şuurlu tıpkısı şekilde sosyalleşiyor ve spor ile iç içe kalabiliyorlar. Alelhusus rustik bölgelerde durma eden çocukları spora yönlendirmeliyiz. Aralarından nüfuzkâr yetenekler çıkabiliyor. Dünyanın neresinde olunursa olunsun günümüz teknolojisi, başarılı sporcuları meydana çıkarabiliyor” diye ifade etti.

Eskişehir’deki dünkü futbol liglerinin diğer şehirlere göre haddinden fazla daha geride ve egzersiz tesisi sorunu yaşadığına ilgi başlamak isteyen Ahmet Bingöl, konu ile ilişkin namına sözlerine şu şekilde devam etti:

“Dünkü kümelerdeki ekipler maalesef ekonomik teessürat ile boğuşuyor ve kulüplere bati bire bir şekilde denge binmeye başladı. Mahalle kulüplerinin ayakta kalması haddinden fazla zorlaştı. Belediyeler bindi verdikçe mücadelelerine devam edebiliyorlar. Bu format tek çöz acıcı değil. Egzersiz bünye sıkıntısı çekiyorlar. Biz bu durumu değme vakitte yetkilere bildiriyoruz. Ancak düşünceleri farklı olan siyasiler ayrımsız araya gelemedikleri için bu hal süreci uzayabiliyor. Göreve gelen insanlar dolgunca anılmak istiyorlar ise bu kabilinden problemleri ayn ardı etmemelidir.” – ESKİŞEHİR

Share: