Eskişehir’de Saftirik Ayak Topu Lig heyecanı Ekim’de başlıyor

Eskişehir Toy Spor Kulüpleri Başkanı Federasyonu Başkanı (EASKF) Sadri Atam, bu zaman hazırlık ve turnuva maçları dahil kentte 1500’e andıran futbol maçı oynanacağını dile getirerek, “Ekim ayında 16 ekibin uğraş edeceği Süper Toy Futbol Ligi” başlayacaktır” dedi.

Başkan Atam, geçen yıl koronavirüs dolayısı ile bir nice maçın fek olduğuna yahut ertelendiğine ilgi çekerek, kullanılmamış sezonda bu cins mağduriyetlerin önüne geçebilmek amacıyla muktezi önlemleri almaya çalıştıklarını belirtti. Sabık hafta Süper Tıfıl başta oluşmak için 1. Amatör, 2. Idmansız ve U18’den U11’e kadar mecmu kategorilerde mücadelede edecek futbol kulüpleri bire bir derinti gerçekleştirdiklerini anlatan Atam, “Liglerin bidayet takvimi yerine ayrımsız planlama yaptık ve önümüzdeki hafta U12 ve U14 futbol ligini başlatacağız” şeklinde konuştu.

“Süper Mektep Çocuğu Futbol Ligi’nde 16 ekip mücadele edecek”

Bölgesel Mektep Çocuğu Ligi’nde (BAL) Eskişehir Yunus Emre Spor Kulübü ile Küçük Asya Üniversitesi Cahillik ve Spor Kulübü’nün şehri katakulli edeceğine ilgi çekici Sadri Atam, laf ile dayalı kendisine sözlerine şu şekilde bitmeme etti:

“Küçük Asya Üniversitesi Toyluk ve Spor Kulübü bu sezona haddinden fazla gani hazırlandı ve iddialı benzeri mızıka meydana getirdi. Onlardan tıpkısı şampiyonluk bekliyorum. Yunus Emre Spor ise hazırlıklara geç başlamalarına karşın pir ayrımsız kadroya sahipler. Süper Tor Futbol Ligi’nde 16 kol savaşım edecek. Daha statüsünü belirlemedik ancak 8’er takımdan 2 kadro halinde maçlar oynanacak. Teşrinievvel ayında gerçekleşecek olan bu grup, play-off maçları ile ense lige çıkan takımların muhtemelen olması ile sonlanacak. “

“4000’e mümasil lisansı vizeli topçu sayımız var”

Eskişehir’de 82 futbol kulübünün olduğunu dile getiren Atam, “Lisansları vizeli olan 4000 civarı bir ayak topu sayımız var. Kül yaş ve liglerin dahilinde hazırlık maçları ve turnuvalar ile toplam 1500’e yakın müsabaka olacak. Bu veriler diğer illere bakarak az türlü. Eskişehir nüfusunun yüzdelik 80’i kent merkezinde yaşadığı üzere ilçelerde bando ve karşılaşma sayıları maatteessüf ki aşkın değildir. – ESKİŞEHİR

Share: