Eskişehir’de şehremaneti otobüsü şoförünü bıçaklayan sanığa 5 yıl 5 ay hapishane cezası

Eskişehir’da şehremaneti otobüsü şoförünün bıçakla yaralanmasına ait yargılanan iki kardeşten biri 5 yıl 5 kamer kodes cezasına çarptırıldı.

3. Korkulu Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklanmadan yargılanan maznun Gökhan P. ve kardeşi P.P. ile taraf avukatları katıldı.

Karardan önceki serencam sözleri sorulan sanıklar, olaydan kontekst üzgün ve nadim olduklarını söyledi.

Mahkeme heyeti sanıklardan Gökhan P’ye “kasten cerh”, “zılgıt” ve “kamu görevlisine görevinden belde hakaret” suçlarından 5 yıl 5 ay mapushane cezası verdi. Astronomi, elan geçmiş yargılandığı davadan de cezası mevcut sanık hakkında infazdan bilahare denetimli azadelik hükümlerinin uygulanmasına ve adli arama kararının devamına hükmetti.

Ayrıca mahkeme heyeti, maznun P.P. için da “zılgıt” ve “amme görevlisine görevinden âlem hakaret” suçlarından adli para cezası verilmesini ve hükmün açıklanmasının izansız bırakılmasını kararlaştırdı.

Olay

Eskişehir’üstelik sabık gücük ay ayında Muttalip Mahallesi Cumhuriyet Altını Caddesi’nde durağa yanaşan 26 BL 511 plakalı şehremaneti otobüsüne biletsiz iki kadın binmiş, taşıtçı Sulh Odabaşı ile tartışan kadınlardan birinin telefonla malumat verdiği yakını, durağa gelip sürücüyü bıçakla yaraladıktan sonraları kaçmıştı. Odabaşı hastaneye bertaraf, Gökhan P. ise polis güçleri merkezine anbean doğrulama reşit, çıkarıldığı sulh ukubet hakimliğince tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında Gökhan P. ve kardeşi P.P. üzerine dava küşade, Gökhan P, haziran ayındaki duruşmada boşaltma edilmişti.

Share: