Eskişehir’de Tarihi Geceye Ferişte Mosso İmzası

Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. sene dönümünde yüzü sıcak sanatçı Melek Mosso birbirinden adamakıllı şarkılarıyla mehabetli tıpkı konsere imza attı. Sazova Parkı’nın afsunlu süresince, 50 bini fazla Eskişehirli hep bire bir ağızdan şarkılar söyleyerek 100. sene coşkusunu yaşadı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılında spordan bilime, söyleşilerden konserlere çokça sayıda etkinlik düzenledi.

Etkinlikler kapsamında Sazova Fen Hars ve Laf Parkı Masal Şatosu birlikte kurulan sahnede şarkılarını seslendiren müstehap artist Melek Mosso ile Eskişehirliler, son yılların yer hararetli konserinde doyasıya eğlendi.

Konseri Başbuğ Yılmaz Büyükerşen’in birlikte CHP Eskişehir Mebus Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Umumi Kâtip Yardımcısı Bahir Kaplan, Han Belediye Başkanı Erdal Koskocaman, bürokratlar ve davetliler birlikte izledi.

Konser öncesi vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi görevlileri vasıtasıyla Türk bayrakları dağıtıldı.

Ferişte Mosso’yu sahnede tebrik eden ve çiçek hediye eden Büyükşehir Şehremini Yılmaz Büyükerşen ise alanı dolduran 50 bini çok Eskişehirli’ye şöyle seslendi:

“Benim canım hemşehrilerim sizlerle seçkin devir gelgel duyuyorum. Bugün birlikte bir gündüz yazdınız. Burada 50 bini çok hemşehrimle fena hâlde Eskişehir’imizin kurtuluşunun 100. yılını balaban ayrımsız coşkuyla kutluyoruz. Benim gelecek üzere beklenti bağladığım fena hâlde gençler. Kâffesi Atatürkçü, hepsi Cumhuriyet aşığı, kâffesi vatansever. Siz gençlerden asla üzgün olmadım ve bunun ne büyüklüğünde doğru olduğunu aynı kez elan görüyorum. Bugün bizlerle olan sevgili sanatçımız Melek Mosso’ya çok teşekkür ediyorum. O evire çevire şarkıları ve sesiyle mutluluğumuzu, heyecanımızı, sevincimizi artırdı. Kendisini ve müzisyen arkadaşlarını özden kutluyorum. Bu çiçekleri de umum hemşehrilerim adına sunuyorum. Kurtuluşumuzun 100. yılında bu adamakıllı görüntüler üzere hepinize değişik teşekkür ediyorum. 29 Ekim’da Sazova’birlikte çok hususi bire bir konserde yine görüşmek üzere.”

Melek Mosso bile “Sevgili Başkanımıza çok teşekkürname ederim. Eskişehir’birlikte zaman güvenilmez tıpkısı cıvıl cıvıl ve inanılmaz aynı görk var. İlginize, sevginize, desteğinize çok teşekkürler. Güzelce Eskişehir’in kurtuluşunun 100. yılı hümayun olsun” diyerek konuştu.

Mosso, dinleti böylecene izleyiciler marifetiyle tafsilatlı müddet alkışlandı.

Share: