Eskişehir’in Antagonist İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Kutlandı

Eskişehir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılı onuruna planlı, “Minikler ve Veteranlar Spor Şenliği” Osmangazi Spor Sahası’nda yapılan gösteri maçları ile tamamlandı. Karşılaşmalar ilklere görüntü olurken, düzenlenen 100. Yıl Sporcu Yürüyüşü de izleyenler tarafından gusto topladı.

Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca, Eskişehir’in kurtuluşunun 100. yılı onuruna düzenlenen Minikler ve Veteranlar Spor Şenliği’nde ilkler yaşandı. Osmangazi Spor Sahası’nda yapılan şenlikte ilk defa zahir alanda hentbol, voleybol ve basketbol branşlarında etkin spor hayatını tamamlamış uz sporcular, torunları yaşındaki minik sporcularla birlikte yanında çalma döktüler. Hentbol branşında birlikte Türkiye’nin evvel milli hentbolcuları minik sporcularla alay malay eylem maçı yaptılar.

16 VASEKTOMI 16 MAÇTA UĞRAŞ VERDİ

Açık sahadaki mücadelelerde hentbolda minikler ve veteranlar oluşmak amacıyla 15 mızıka 28 müsabakada karşılaştı. Voleybolda ise minik ve veteran 12 topluluk 18 maç yaptı. Kanlıkavak Basketbol Sahası’nda ise basketbolda minikler ve veteranlarda 16 mızıka 16 maçta mücadele etti. Eylem maçları ve şehadetname töreni öncesinde, Kanlıkavak Parkı mevkiinde 100. Sene Sportmen Yürüyüşü yapıldı. Takım EsEs’in çaldığı marşlar eşliğinde revan sporcuları vatandaşlar bile alkışları ile destekledi. Tutum sırasında Pörsümüş Çayı’nda kanocular da Türk bayraklarıyla yürüyüşe haremlik etti.

Ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla tabanvay, kurtuluşun 100. yılını kutlayan 7’den 70’e yüzlerce sporcu Osmangazi Spor Sahası’nda yürüyüşü tamamladı. Yürüyüşün peşi sıra Minikler ve Veteranlar Spor Şenliği’nin final bölümünde minikler ve veteranlar eylem maçları yapıldı. Düzenlenen kapanış ve vesika tevzi törenine Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekili Figen Kahya, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Yüce Çeliksoy, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Yetişek Dairesi Başkanı Cengiz Özdemir, Satınalma Dairesi Başkanı Rüstem Barın, Espark A.Ş. Umumi Heyet Başkanı Mualla Sevda Kesin, bürokratlar, sporcu aileleri ve vatandaşlar katıldı. Komutan Vekili Figen Kahya tamam sporculara tebrik ederek, “Eskişehir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun. Parçalanmamış sporcularımızı özden tebrik ederim” dedi.

Konuşmaların arkası sıra sporculara katılım belgeleri verildi.

Share: