Estonyalı yelkenciler Bodrum’da kamp yapıyor

Estonyalı yelkenciler, Muğla’nın Bodrum ilçesinde kampa girdi.

İlçede 8-12 Mart’ta düzenlenmesi planlanan Arsıulusal Nikbin Yarışları’na katılacak Estonyalı yelkenciler, Kahramanmaraş merkezli depremler zımnında organizasyonun ertelenmesi üzerine ilçeye bu el kamp üzere geldi.

Aralarında milli sporcuların dahi olduğu 12 yelkenci ile 2 çalıştırıcı ve kol sorumlusu, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelkenli Şubesi tesislerinde antrenmanlarını sürdürdü.

İçmeler mevkisinden denize açılan ve ülkelerine bakarak elan makul albeni koşullarında alıştırma özne sporcular, karada da nazari eğitimlere katıldı. Estonyalı kol, kimi vakit Türk sporcularla üstelik antrenmanda ayrımsız araya geldi.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelkenli Şubesi Başantrenörü Başkumandan Çiçek, AA muhabirine, Estonya ekibinin ertelenen Bodrum Uluslararası Iyimser Yarışları namına planlarını tağyir etmeyip, ilçeye antrenman amacıyla geldiğini söyledi.

Estonya’birlikte bu mevsimde itici havanın aktif olduğunu tamlayan Çiçek, sporcuların ilçede fena hâlde havada idman yapma imkanı bulduğunu aktardı.

Ekibin sorumlusu Mari Raus ise kendisinin üçüncü yol burada bulunduğunu, başantrenörlerinin birlikte birçok yol ilçeye geldiğini belirtti.

Bodrum’un antrenmanlar için berenarı akıllıca olduğuna dikkati calip Raus, “Estonya’üstelik yelken sezonu çok gücük. Albeni koşullarından ufuk alıştırma sayımız kısıtlı oluyor. Bu nedenle sene içerisinde buraya gelmeyi tercih ediyoruz. Bodrum’u çokça seviyoruz. Antrenmanlarımız gayet ferah gidiyor.” diyerek konuştu.

Estonya ekibi, 12 Mart’ta ülkelerine dönecek.

Share: