Esvap ve oyuncakları ile alay malay bağlılaşım meşbu mesajlarını bile gönderiyorlar

Bütün Türkiye’yi derinden yaralayan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye adeta tek kalpgâh oldu. Tekirdağ’ın Ergene ilçesinden bile depremzedeler amacıyla arkalama malzemeleri toplanarak bölgeye ulaştırılıyor.

Bölgeye yeter olmak için Ergene Kültür Merkezine ulaştırılarak burada tasnif edilen kolilerin içerisinden çıkanlar, kimi zaman önsezi iki canlı anların yaşanmasına birlikte neden oluyor. Ergene’den gönderilecek olan arkalama malzemeleri ile birlikte ayrıntılar de depremden etkilenen akranları üzere oyuncak, betik ve kumbaralarını gönderiyor.

“Hiç korkmayın, hep Türkiye sizin yanınızda, bunu üstelik atlatacağız”, “Zaaf etmeyin bugünler bile geçecek” ve “Hasan Ertuğrul’un kumbarası, kardeşlerine hediyesi” şeklinde notlar ile depremzedelere tüketilmek amacıyla tasdik edilen oyuncaklar, can anların yaşanmasına illet oldu.

Yüreği ilişik dolu çocukların bu davranışları, kesintisiz fiilen yardım malzemelerinin depremzedelere ulaştırılması üzere canhıraş ceht gösteren görevlilerin üstelik motivasyonlarını artırıyor. – TEKİRDAĞ

Share: