‘Evde Hizmet Hizmetleri’ ile bakıma muhtaç vatandaşlar unutulmuyor

– ‘Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma eksikli vatandaşlar unutulmuyor

BAYBURT – Bayburt Belediyesi hayata geçirmiş olduğu ‘Evde Hizmet Hizmetleri’ uygulamasıyla bakıma muhtaç ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmayarak, ellerinden tutuyor.

Bayburt Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince planlı ‘Evde Bakım Hizmetleri’ projesinden 65 gözyaşı üstü ve bakıma kadın vatandaşlar yararlanabiliyor. 7 Kişiden oluşan ekibin içerisinde 1 koordinatör, boya, hizmet, tamir işleriyle ilgilenen 2 becerikli ve 4 kadın saffet personeli saha alıyor.

Vatandaşların aile temizliği, dirim alanlarının bakım-onarımı, ferdî hizmet ve kuaförlük hizmetleri, tahaffuz ihtiyaçları Bayburt Belediyesi vasıtasıyla karşılanmış olup, bugüne kadar projeden 36 aşama yararlandı. İhtiyaçları karşılanan ve mağduriyetleri giderilen vatandaşlar ise aldıkları hizmetten mutlu olduklarını söylediler.

Proje çerçevesinde hanelerde haftada benzeri sililik hizmeti verildiğini söyleyen ve ‘Evde Hizmet Hizmeti’ projesi hakkında bilgiler veren Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, “Bayburt Belediyesi adına evde bakım hizmetlerini elimizden geldiğince adına getirmeye çalışıyoruz. Buğulanmış destek programımız 2021 yılından beri Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz marifetiyle yürütülüyor. bahis konusu hanelerde haftada tıpkısı katışıksızlık hizmeti yürütülmektedir. Ayrıca şimdiye kadar 13 hanenin dirim alanlarının hizmet ve onarımları gerçekleştirilerek, pentür işlemleri yapılmıştır. 12 hanenin ise bindi, halı ve perdeleri yıkatılmış, sobalı hanelerin ise soba ihdas, sökme ve ocaklık temizlikleri yapılmıştır. 1 vatandaşımızın ise huzurevine nakli sağlanmıştır. bununla birlikte projemizden yararlanan hanelerimizdeki vatandaşlarımıza ferdî hizmet ve kuaförlük hizmetleri verilmektedir” dedi.

Ramazan ayında dahi vatandaşların aşındırmak ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Pekmezci, “Antrparantez ramazan ayı süresince belediyemizin iftar vakti çadırından tedarik edilen sıcak yemekler projeden yararlanan vatandaşlarımıza izzetüikram ediliyor” diye niteleyerek konuştu.

Bayburt Belediyesi kendisine yardıma eksikli vatandaşlara hizmet etme gayreti içerisinde olduklarını bildiren Başbuğ Pekmezci, kilolu tıpkı şekilde çalışmaların sürdüğünü bile sözlerine ekledi.

Bayburtlu ana yarısı vefasını yakarış ederek gösteriyor

Evde hizmet hizmetinden faydalanan ve her hafta evi saflık personelleri yoluyla temizlenen Bayburtlu Heves Aydemir, “Cenabıhak devletimizden razı olsun, rabbim ülkemize arıza vermesin” diyerek Bayburt Belediyesine ve Başbuğ Pekmezci’ye bile rastgele ant yakarış ettiğini dile getirdi. “Cenabıhak belediyemizden birlikte, Hükmü başkanımızdan dahi razı olsun. Rabbim hangi muradı varsa versin. Gönlünde, kalbinde ne varsa Allah versin” ifadelerini kullanarak dualarını esirgemeyen Aydemir, “Hizmetten çokça memnunum, beni sevindirdiler, çokça da sevdim bu hizmeti. Allah bin öğün razı olsun, Cenabıhak’ta onlara tek güçlük göstermesin. Gelişigüzel cins kötülüklerden rabbim onları korusun, dualarım onların üzerlerine kalkan olsun. Bu imkanı bize sağlayanlara haddinden fazla yakarış ediyorum, Tanrı razı olsun kim bu imkanı bize sunuyorlar. Çocuklarımız geliyorlar müstelzim işlerimi yapıp gidiyorlar. Siliyorlar, süpürüyorlar, yıkıyorlar hep işlerimi yapıyorlar, haddinden fazla memnum” şeklinde konuştu.

Share: