Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Çokluk Izdıraplı, ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Vekâlet adına çocukları kırtasiye ve tezkere yönünden üstelik desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek tedris yılına tedbir kapsamında kırsal bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula bitmeme fail çocukları amacıyla “Eğitim ve Iş Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; yalın çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, çeşit kabilinden malzemelerin birlikte Bakanlık eliyle internet sitesinden zar edilen Bala Dostu Pusula Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanı Kederli’ın, çocuklara yazdığı kitap dahi meydan alıyor.

Bakan Bahir Üzüntülü, konuyla ait değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda sabık sene 22 ilin rustik bölgelerinde kollar için havari ve inhibütör hizmetler hakkında brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu anlayışsız bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını rapor fail Kederli, yavru dulda cümbüşlü ekipleri aracılığıyla kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya yönelik icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni yetişek tedris yılı başlarken rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi için “Terbiye ve Hareket Destek Paketleri” hazırlandığına meni fail Acılı, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı kendisine çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden bile destekliyoruz. Terbiye ve Hisse Senedi Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin birlikte Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Kitap Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula eksiksiz namına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü bire bir eğitim tedrisat yılı diliyorum.”

Share: