Fen-Sen Üyeleri, PTT’deki Sürgünlere Alın İstanbul ve Batman’dan Ankara’ya Yürüyecek

Amme Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) sadık Bilgi-Sen, Kat ve Makara Teşkilatı (PTT) yönetiminin sendika üyelerini sürdüğü ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle yarın Ankara’ya yol başlatacak. Aynı ekip İstanbul’dan, gayrı takım ise Batman’dan Ankara’ya yürüyecek.

PTT’birlikte çalışan Fen-Sen üyelerine yönelik çımbar ve ağırbaşlılık iddiaları zımnında sendika, ferda Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyecek.

İstanbul’daki gidiş, PTT Sirkeci Şubesi önünden matbuat açıklamasıyla başlayacak. Yürüyüş, elan bilahare Kadıköy’deki PTT binası önünde dahi yapılacak açıklamanın peşi sıra, ikinci günde Kütahya ve Eskişehir’dahi yapılacak açıklamalarla bitmeme edecek.

Batman’da matbuat açıklamasıyla başlayacak yürüyüş ise Diyarbakır’daki ve Şanlıurfa’daki matbuat açıklamalarıyla sürecek. İkinci günde üstelik Mersin’üstelik ve Adana’da açıklama yapacak olan sendika üyeleri, üçüncü günde Ankara’da eş matbuat açıklaması yapacak.

“İŞ BARIŞINI SAĞLAYIN” ÇAĞRISI

PTT Genel Müdürlüğü uğrunda cuma haset yapılacak matbuat açıklamasıyla sonlandırılacak yürüyüş öncesinde sendika üyeleri, PTT yönetimine seslenerek, “Hukuksuz kararlarınızdan vazgeçin. Hoşgörülü ve üyelerimizin sürgünlerini durdurun. İş barışını sağlayın” çağrısı yaptı.

Share: