Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

– Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

BARTIN – Bartın’de ayyarlık operasyonunda aralarında mal şirketi sahibi olan Çaycumaspor Kulübü Başkanı E.E. ile birlikte aralarında şeriklik çalışanlarının birlikte düzlük aldığı 6 dirilik tutuklandı.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Idarehane Müdürlüğünce; kişinin kavrama yeteneğinin zayıflığından yararlanarak, banka ve güven kurumlarının vesile namına kullanılarak, banka evet da diğer güven kurumlarınca tahsis edilmemesi gereken kredinin açılmasını tedarik etmek gibi yöntemlerle kalifiye ayyarlık suçu faaliyeti işledikleri değerlendirilen mal şirketi çalışanları planlı operasyonla gözaltına alındı.

Operasyonda Çaycumaspor Kulübü Başkanı ve bir zamanda mal şirketi sahibi E.E.’nin birlikte aralarında 13 karanlık gözaltına alınırken şüphelilerin adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda itimat sözleşmesi, vatandaşların güven bilgileri olan andaç, 1 sayı çek, haddinden fazla sayıda burhan, itimat kartları, çokça sayıda inikat tağyir belgesi, 7 nüsha açar sözleşmesi, 10 skor futbolcu lisansı, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 70 adet kurşun ile haddinden fazla sayıda dijital gereç ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan iştirak sahibi E.E. ile birlikte B.Ü, E.A, E.G, C.A ve O.G çıkarıldıkları duruşma marifetiyle tutuklanırken 5 münasebetsiz halkında adli kontrol kararı 1 kaknem üzerine ise ev hapsi verildi.

Share: