Firez ve Turizm Bakanı Ersoy’dan müzikçi Itibar Şener cinayetine ilgilendiren izah Açıklaması

Ekin ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzisyen Itibar Şener cinayetine ilişkin sürecin takipçisi olacaklarını, öldürenlerin doğruluk ettiği cezayı almasını istediklerini belirterek “İnşallah eş olacak tıpkı cezayla bundan ahir muhtemel olayların önüne geçilmiş tamam.” dedi.

Bakan Ersoy, Başşehir Ekin Yolu Festivali kapsamındaki sergilerin açılışı üzere bulunduğu Gösterici ve Heykel Müzesi’nde, müzisyen Şener’in, dilek parçasını söylemediği gerekçesiyle öldürülmesine ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Değer Şener’e Allah’tan yağmur, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileyerek sözlerine başlayan Ersoy, sanatın iyileştirici özelliğiyle var olmasını istediklerini söyledi.

Şener’i öldürenlerin yakalanmasının biricik tesellileri olduğunu dile getiren Ersoy, “Sunu gücük zamanda arz okkalı şekilde cezalandırılırlar ve layığını bulurlar diye düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

“Bakanlık adına izlem edeceğiz”

Ersoy, tıpkı gazetecinin “Vekâlet kendisine takipçisi olacak mısınız? Size vasıl yeni bilgiler var mı?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Biz Vekâlet kendisine strateji edeceğiz. Süreç zaten hızlı ilerliyor, bundan ahir hukuki benzeri proses. Müddeiumumilik ve mahkeme aşamaları devam edecektir. Bizim en balaban isteğimiz başı yerde kâin kişilerin adalet ettiği cezayı almasıdır. İnşallah yaşıt olacak tıpkı cezayla dahi bundan ahir muhtemel olayların önüne geçilmiş olur diye düşünüyorum.”Share: