Gediz’de Şişman Zaferin 100. Yılında yüzme yarışması ve futbol turnuvası düzenlendi

Kütahya’nın Gediz İlçesinde, antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde Gediz Kaymakamlığı, Gediz belediyesi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde Yüzme Yarışması ve Futbol turnuvası düzenlendi.

30 yarışmacının katılımı ile Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gediz Spor Kompleksi portatif yüzme havuzunda yapılan yarışmalarda;

Şişman Kızlar Kategorisinde, Hatice Kart bir numara, Naz Mücevher Sığanık ikinci, Ecrin Şiddetli üçüncü oldu.

Sıradan kızlar kategorisinde, Sümeyye Ebrar Erdem bir numara, Zeynep Ertürk ikinci, Bulak Su üçüncü oldu.

Nazik rical kategorisinde, Ceyhun Pektaş bir numara, Yahya Burak Sezen ikinci, Batuhan Barın üçüncü olurken, Yoz erkekler kategorisinde Yer Patent Orhan bir numara, Ahmet Yusuf Küçümseme ikinci, Hüseyin Buyruk Ertürk üçüncü oldu.

Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gediz Spor Kompleksi’nde düzenlenen ayak topu turnuvasında ise, Uray Kütahya Spor, Dayınlar Spor, Eskişehir Spor, Gediz Belediyesi Spor Okulları, Gediz Cahillik Spor Kulübü, Gediz Gücü, Kütahya Altınordu, Simav Dağardı Gençlik ve Spor Kulübü takımları katıldı.

Yapılan maçlar böylece Simav Dağardı Deneyimsizlik ve Spor Kulübü birinci, Kütahya Altınordu ikinci, Gediz Toyluk Spor Kulübü üçüncü oldu.

Etkinlikler için izah işleyen Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; ” Gediz’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. Yılında düzenlediğimiz etkinliklerle Iri Zaferin 100. Yıldönümünü nazik tıpkı bayram ile kutluyoruz. 100. Sene anısına düzenlediğimiz etkinliklere katılan yarışmacıları tebrik kartı ediyor, emeği geçenlere dahi teşekkür ediyorum” dedi.

1 Eylül Gediz’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı etkinliklerinde düzenlenen spor şenliklerinde dereceye giren takımlara ve sporculara madalyaları ve kupaları protokol üyeleri yoluyla takdim edildi. – KÜTAHYA

Share: