Gönen oranı yüzdelik 83’e imdi, görüntüler Antalya ve Bodrum’u aratmadı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde nem oranı yüzdelik 83’e bundan sonra, kenar ve plajlar tıklım tıklım doldu. İlçedeki pansiyon ve otellerdeki doluluk oranının ise yüzdelik 90’a çıktığı öğrenildi.

Düzce’nin turizm destinasyonlarından Akçakoca, herhangi bir sene olduğu kadar bu yıl dahi evcil ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Hava sıcaklığının 27, bahir suyu sıcaklığının ise 26 rütbe ölçüldüğü Akçakoca’bile, ferahlamak ve güneşin tadını görmek isteyenler plajlara atak etti. Rutubet oranın yüzdelik 83’e çıktığı kentte, 30 kilometrelik yaka şeridi tıklım tıklım doldu. Sıcaktan bunalan tatilciler, kendini Karadeniz’in serin suları ile serinletmeye çalışırken, kimileri dahi dikme gölgesinde sıcaktan korunmaya çalıştı. İlçedeki pansiyon ve otellerdeki doluluk oranının ise yüzdelik 90’a çıktığı belirtildi.

“Akçakoca’da tatilciler serin havanın tadını çıkarıyor”

Otel ve pansiyonlardaki doluluk oranının yüzde 90 seviyesine ulaştığını söyleyen işletmeci Ömer Özcan, “Haziran ve orak ayı aylarının ardından ağustos ayında üstelik Akçakoca’de tatilciler serin havanın tadını çıkarıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Yalova gibi illere yakın olmamız birçok yerel ve yabancı turistin bölgemizi yeğleme etmesini sağlıyor. Düzce’de kültürel ve doğal yaşam alanları vardır. İnsanlarımız bu yüzden dinlence amacıyla Düzce’yi tercih ediyor” dedi. – DÜZCE

Share: