Görgülü Büyükşehir Belediyesindeki soruşturmaya ilgilendiren davaların birleştirilmesi istendi

Entelektüel Büyükşehir Belediyesine yönelik soruşturmalar kapsamında Şehremini Hırslı Çerçioğlu’nun birlikte aralarında bulunduğu 33 maznun için “ihaleye arabozanlık kurca” ve “edimin ifasına fesat kurca” suçlamalarıyla Münevver 4. Esas Ceza Mahkemesinde açılan davanın 1. Dokunaklı Ukubet Mahkemesinde tanıdık diğer davayla birleştirilmesi rica edildi.

Okumuş 4. Esas Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya bazen tutuklanmadan sanıklar ve avukatları katıldı.

Okumuş Büyükşehir Şehremini Heyecan Çerçioğlu duruşmaya katılmadı.

Mersin’de Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik açılan davanın sanıklarından olan ve ayrıksı bire bir ilde yürütülen soruşturma kapsamında vakfedilmiş bulunan Erkan Karaarslan ise duruşmaya SEGBİS’le bağlandı.

Mahkeme, Çerçioğlu, Karaaslan ve bu dosyadaki bir nice sanığın 1. Ağır Sıklet Ceza Mahkemesinde “ihaleye arabozanlık teşviş” suçlamasıyla açılan davanın bile sanıkları olduğu gerekçesiyle, bu davanın 1. Yoğun Ukubet Mahkemesindeki davayla birleştirilmesi amacıyla dosyanın İzmir Bölge Adliye Mahkemesine gönderilmesine karar verdi.

Duruşma 2 Haziran’a ertelendi.

Sanıklar karşı hazırlanan iddianamede “ihaleye arabozanlık karıştırma” ve “edimin ifasına arabozanlık teşviş” suçundan 6 yıldan 14 yıla büyüklüğünde mapus cezası istek edilmişti.

Share: