GSB dar başvuruları açıklandı

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB daraç başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara safha saha yerleştirmede tarihimizin bildirme faziletkâr hile oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Nazır Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor diyar müdürlerinin üstelik devre içi katıldığı toplantıda GSB sıkı müracaat sonuçlarına ilişik bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim bilimi tedrisat dönemi ensiz başvurularına ilişin birinci faz mücahede sonuçlarını benimsemek amacıyla toplantının düzenlendiğini anlatım eden Kasapoğlu, “800 ev, 825 bin sığa, güvenliğiyle, temizliğiyle, içtimai imkanlarıyla değme alanda faziletkâr teveccühe mahzar bire bir enfrastrüktür ve dirim alanı. Tamam gençlerimize onların kızıl ailelerine ‘hoş geldiniz’ buyurmak istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Mecmu çalışmaların selen odaklı şekilde ve tamamen tıpkısı sistem yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini da analiz, planlama ve uygulama kendisine 3 anne başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Katakulli sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman bir numara safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Ana amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini yeryüzü canlı, bol şekilde ateş parçası koordinasyonla tevcih etmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların ağız ağıza afaki ve dijital ortamda analiz edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Darülfünun açım tarihleri il devlet farklı oluyor. Biz bile bunu ayn önüne alarak planlama yaptık. Birinci fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Alevli sevgi mahmul ayrımsız himmet var. Bu güzel çalışmaları pir neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu marifetiyle sayısal namına analiz edildi. Başvurusu muteber sayılan öğrencilerimiz, dirimlik, muvaffakiyet ve toplumsal boyut kriterleri temel alınarak gine ağız ağıza sayısal ortamda, afaki şekilde aynı puanlamayla tayin edildi ve tanzim yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula genişlik yakın başlamak kaydıyla oyun yapıldı. Eğer o yurtta düz bulunmayan ise genişlik mail gayrı yurda konsept olmak kaydıyla bu proses işletildi.”

“3 safha elan var”

Icra Vekili Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin tevessül tarihlerinin ve üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri gibi konuların alelhusus dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin da göz önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında adına onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara safha meydan yerleştirmede tarihimizin arz faziletli tertibat oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı sıkıntılı hizmetlerinin dünyada eşi tıpkı bulunmayan. Biz yüzdelik 80’lik oranı hem da geçmiş fazda karşılayarak aynı rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan henüz fazla kapasiteye topluluk dar altyapımız var. Bu birlikte hava ve neşe vesilesidir. Bir Numara safha sonrası 3 fazımız elan var. Bu fazların böylece herhangi bir öğrencimiz bu çatının altında bizlerle bu arada olacak. Faz, safha sonuçları açıklayacağız, sakınma yerleştirmelerimiz devam edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati calip Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci faz uygulamaya geçmeyeceğiz. Liyakatsiz rezerv tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Balkı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Çeltek, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak tutmak amacıyla 41 el merkezimizde tekmil başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mail ilimizde dahi bu yerleşimi ikinci faz sürecinde izafe etmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin hepsi yurtlara yerleştirildiler. Ilkgüz ayı içerisinde ikinci faz sonuçlarını esasen eskimemiş başarılarla sizlere paylaşacağım. Bilcümle Türkiye’miz dahi altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle müşterek gelişigüzel olmaya bitmeme edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını mutlu kılma yerine bilcümle birlikte çalışmaya bitmeme edeceğiz. Kamu gençlerimize sonuçlarımızın leziz olmasını diliyorum. Hiçbir ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci en yakın şekilde izlem etmeyi tavsiye mektubu ediyorum.”

Share: