Gültak’tan ‘Evim yuvan olsun’ kampanyasına bindi çağrısı

Mersin’in kalıp kaymakamlık Akdeniz Belediyesi, Bilim İşleri ile Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü envanterinde bulunan gelişim makineleri yardımıyla yer sarsıntısı bölgesinde yaraları sarmaya, afetzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi, Mersin’e kafile fail binlerce deprem mağduru vatandaşı mahalle hars konuşma evlerinde ve içtimai tesislerde ağırlarken, bölgede kıpırdak afetzedeler için başlattığı müzaheret seferberliğine geceli gündüzlü bitmeme ediyor. Tıpkısı yandan aksiyon makineleri ile ana yol ve yollarda bulunan inşaat atıkları ve molozları kaldırıp yolları açan ekipler, afetzede vatandaşlara temiz akarsu ulaştırıyor, deri şehir kurulacak zeminleri düzenliyor, abdesthane çukuru kazımı yapıyor.

Çadır site üzere dayanaklık etmek hazırlanıyor, bozulmamış akarsu ulaştırılıyor

Hatay Kırıkhan’dahi bulunan Bilgelik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Devir Mahallesi’ne kurulan deri kent için zemin aranjman çalışmaları yaptı. Esasen Kırıkhan’üstelik mevcut Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bile arazözler yardımıyla bölgede mevcut vatandaşların herhangi bir çevrim saf içme suyu ihtiyacını gidermeye devam ediyor.

Başkan Gültak’tan, ‘Evim yuvan olsun’ kampanyasına destek çağrısı

Diğer yandan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak da yaptığı çağrıda, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Buut Yönetimi Başkanlığının (AFAD) başlattığı ‘Evim yuvan olsun’ kampanyasını hatırlattı, depremzedelere evini düzenlemek veya kiraya atfetmek talip Mersinlilere davet yaptı. Gültak, “Ahit, el birliği ve tesanüt duyguları amacıyla tıpkı ve bağlanak olma günüdür. Çap ve ulus umum ele vererek, acılarımızı ve yaralarımızı bütün alay malay saracağız. Altın hemşerilerime çağrımdır; depremlerde evini kaybeden ve kentimizin değişik ilçelerine göç eden afetzede vatandaşlarımıza bindi verelim, gücümüz ve imkanlarımız kadar lütfen onlara havari olalım” dedi. – MERSİN

Share: