Gümüşhane’ye mevrut Batmanlı dinç kızlar, bateri zurnayla karşılandı

Gümüşhane’ye gelen Batmanlı dinç kızlar, davul zurnayla karşılandı

Petrol kentinden Gümüş kente geldiler

GÜMÜŞHANE – Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Anadoluyuz Tığ” projesi çerçevesinde 3 günlüğüne Gümüşhane’ye mevrut Batmanlı zihayat kızlar davul zurnayla karşılandı.

Bakanlık eliyle gençlerin tarihi ve kültürel mirasları tanımaları ve gönüllülük bilincini özendirici faaliyetlere katılmaları amacıyla gerçekleştirilen “Anadoluyuz tığ” projesi çerçevesinde Batman’dan mevrut 17-23 yaş arası 40 zihayat kız Gümüşhane’yi ziyaret etti.

Program çerçevesinde Toyluk Merkezinde ahali oyunları ekiplerinin bateri-zurna eşliğinde oynadığı oyunlarla karşılanan öğrenciler mutluluklarını dile getirdi.

11 saatlik yolculuğun ardından ulaştıkları Gümüşhane’da kız öğrenci yurdunda konaklayacak çoluk çocuk kentin bozuk yerleşme yeri Süleymaniye Mahallesinde seyahat ve çevre temizliği yaptıktan bilahare Şiran ilçesindeki Tomara Şelalesine geçecek. Arkası Sıra Kelkit ilçesinde martir Piyon Er Selman Güler’in ailesi ve kabrini müzakere edecek olan heyet Kara Mağarası, Torul Kalesi Cam Tutum Terasını görüşme edecek, Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezinde natür yürüyüşü yaptıktan bilahare Limni Gölünü gezecek.

Etkinlik üzere Batman’dan gelen Ilgiyle Fidan, “Proje kapsamında petrol kentinden Gümüş şehrimize geldik. 11 saatlik it canlı yolculuktan sonradan buraya geldik ama herşeye değdi. Herşey haddinden fazla iyice, Gümüşhane çokça güzel, etkinlikler ve planlama çokça fena hâlde. Emeği güzeşte herkese teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Bir başka mektepli Senem Onaylama haddinden fazla güzel karşılandıklarını ve kentin yeşilliğine hayran kaldığını belirtikten Fatma Hasanoğlu bile “Gümüşhane’yi gelmeden önceki araştırmıştım. Haddinden Fazla iyice karşılandık. Haddinden Fazla domuzuna ve keyifli geçiyor. Bakanlığımız eliyle ücretsiz sağlanan bu yolculuk için teşekkürname ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Gümüşhane Cahillik Merkezi Müdürü Selman Eroğlu ise proje kapsamında elan önceki esasen Batman’dan mevrut erkek öğrencileri ağırladıklarını demin birlikte kız öğrencileri misafir edeceklerini belirterek, “AnadoluyuzBiz projesi kapsamında Batman’dan 40 öğrenci ve 3 görevlimizi karşıladık. Kendilerini ilimizde ağırlamaktan haddinden fazla mutluyuz. 3 periyot süresince tarihi turistik yerleri gezdireceğiz, içtimai projeler yapacağız. Sunu iyicene şekilde ağırlayıp uğurlayacağız” dedi.Share: