Güzelbahçe Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Güzelbahçe Belediyesi, ilçedeki devlet okullarında okuyan mahdut gelirli öğrencilere, kırtasiye desteği sağladı.

İçersinde defter, soy, silgi, pastel boya, sıska boya, düzensiz boya kadar ana kırtasiye malzemelerinin bulunduğu paketleri öğrencilere, Başbuğ Mustafa İnce, bzzat dağıttı.

Belediyenin elan esbak yıllarda dahi okullarda buna benzer ihtiyaç malzemelerini dağıttığını belirten Komutan İnce, “Eğitimin başlamasıyla çocuklarımızın sunu rüçhan ihtiyaçlarını şehremaneti meclisimizden aldığımız kararla dağıtımını yapıyoruz. Konuşu şartlar belli, bu koşullarda ailelerin terbiye masraflarına tıpkı nebzede olsa bindi olabilmek amacıyla böyle tıpkı destekte bulunduk. Toplumsal belediyecilik kapsamında çocuklarımız amacıyla eğitimin gelişigüzel alanında yardımlara bitmeme etmekte kararlıyız. Uray namına eğitime rastgele soy desteği vermeye himmet gösteriyoruz. Okullarımızın ihtiyaçlarını gidermenin yanında öğrencilerimiz için sosyal ve kültürel hizmetler gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızı önemsiyoruz, zira bu ülkenin kalkınması, ilerlemesi ve gündeş medeniyetler seviyesine ulaşması fakat eğitimli bireylerin çoğalmasıyla olanaklı olacaktır. 2022-2023 Yetişek-Öğretim yılı eksiksiz öğretmenlere, öğrencilere ve velilere adamakıllı olsun” dedi.

Ayrıca Güzelbahçe Şehremaneti Meclisi, Niğde’nin Kemerhisar Belediyesi ile Konya’nın Tuzlukçu Belediyesi’ne bile kırtasiye yardımında bulundu.Share: