“Habermetre 5 – 11 Ilkgüz 2022 Şirketler Gündemi ile hisse senedi dünyasından haftanın sunma koskocaman haberleri”

Elginkan Topluluğu’ndan 320 milyon euroluk dev envestisman

Elginkan Topluluğu Türkiye’nin genişlik şişman seramik fabrikalarından birini kurmaya hazırlanıyor. Serel Seramik A.Ş. Bilecik’in Söğüt ilçesinde 700.000 m2 ayan alanda Vitrifiye ve Kayran Zar Karo Seramik Fabrikası yatırımı amacıyla düğmeye bastı. Bilecik ve Manisa yatırımlarıyla birlikte almanak 2.5 milyon adet vitrifiye ve 12 milyon m2 meydan cidar karo seramiği üretim kapasitesine kavuşacak olan Serel Seramik A.Ş., bütün 285 milyon avro ciroya topluluk olacak tesisler, tamamlandığında 2.900 şahsiyet melfuf istihdam sağlayacak. Bilecik Vitrifiye tesisinin temel atma töreni T.C. Enerji ve Bağımlı Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez, T.C. Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Aksa Erke, Kazakistan’daki yıpranmamış envestisman amacıyla düzenlenen törene katıldı

Türkiye’nin toptan erke markası Aksa Erke, Kazakistan Erke Bakanlığı’na vabeste RFC (Financial Settlement Center of Renewable Energy Limited Liability Partnership) ile imzaladığı 15 almanak sığa sözleşmesinin arkası sıra, Kızılorda şehrindeki santralci sahasında gerçekleştirilen formel törene katıldı. 240 MW yerleşmiş güce topluluk olması planlanan şişko ısı ve enerji santralinin, şehrin hem ısı hem de erke ihtiyacını karşılayacağı bildirildi.

Castrol’ün Geleceğin dEVrini Derk Etmek” başlıklı elektrikli vasıta araştırmasının sonuçları açıklandı

Castrol, Türkiye dahil 10 ülkede 10 bin tüketici ve otomotive cephe veren 100 sektör yöneticisiyle yapılan elektrikli çevirici araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya bakarak, dünyadaki araba sahibi tüketicilerin yarısından fazlası gelecek el elektrikli vesile almak istiyor. Çin yüzde 80 ile en çok elektrikli vasıta ahzetmek isteyenlerin bulunduğu mutluluk olurken, Türkiye’deki tüketiciler de toptan eğilimle tıpkısı yönde rey belirtiyor. Araştırmaya katılanların yüzde 49’u tıpkısı sonraki araçlarının elektrikli olmasını istiyor. Türkiye, bu nazaran Fransa, Avustralya- Bakir Zelanda, MEMLUK, Hindistan ve Almanya’nın önüne geçiyor.

Kocaeli Fabrikalarında üretilecek bakir bütün elektrikli E-Transit Custom ile ticaretin geleceği değişiyor

Ford’un ticari müşterilerinin üretkenlikleri ve verimlilikleri artırmayı hedefleyen yeni iş birimi Ford Pro, Ford’un heyecanla muhtemel ikinci elektrikli ticari aracı Ford E-Transit Custom’ı tanıttı. Ford Avrupa marifetiyle devir içi yerine Londra’dan gerçekleştirilen küresel matbuat toplantısında, Ford Otosan marifetiyle Kocaeli Fabrikaları’nda üretilecek, merakla beklenen parçalanmamış elektrikli ikinci ticari modeli bakir E-Transit Custom’un yeni tadımlık ve teknolojileri paylaşıldı.

Chery, Türkiye’ye ‘önce harcamak, sonradan üretmek’ üzere geliyor

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, Çinli otomotiv üreticisinin Türkiye pazarına girişine ilgili açıklamada bulundu. Chery’nin Türkiye pazarına girişiyle ilgilendiren nazik heyecan duyduklarını dile getiren Mei, “Türkiye pazarında gelişmemizle gelişigüzel yavaş yavaş Türkiye’dahi aynı üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim ilkokul almanak izlem planımız dahilinde” dedi.

Sabri Ülker Veri Ödülü’nün bu yılki kazananı Doç. Dr. Nilay Pozitif oldu

Sabri Ülker Vakfı aile sahipliğinde İstanbul’de planlı törenle, veri dünyasının sunu prestijli ödülleri arasında düz alan Sabri Ülker Vakfı Bilim Ödülü eskimemiş sahibini buldu. Bu sene yedincisi sunulan ödülün kazananı Cornell Üniversitesi Nörobiyoloji ve Çizgi Bölümü Doçenti ve Nancy & Peter Meinig Ocak Araştırmacısı Doç. Dr. Nilay Olumlu, “Asap Sisteminin Aşındırmak Yiyecek Güdüsünü ve Metabolizmayı Elbette Taharri Ettiği” konusu konusunda yaptığı çalışmasıyla ödüle hak kazandı.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor

PepsiCo’nun önde gelen çerez markası Cheetos, çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarını iyileştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP iş birliği ile şok tıpkı kampanya başlatan Cheetos, yaklaşık 500 hayvanın mihman yuvalarını bulmalarına bindi oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kestirmece 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

LC Waikiki LIMITLESS ile limit yok!

“İyi oturmak herkesin hakkı” inancından hareketle çalışmalarını sürdüren LC Waikiki, engellilerin ihtiyaçlarına cevap veren hususi tıpkısı koleksiyon tasarladı. LC Waikiki bünyesindeki mânialı çalışanların fikirleriyle geliştirilen LCW Limitless koleksiyonundaki herhangi bir zerre, özel gereksinimli bireylerin giyinirken yaşadığı müşkülat göz önüne alınarak oluşturuldu.

KPMG: Türkiye’nin adım ekosisteminde 82 iş ile tam zamanların rekoru kırıldı

KPMG Türkiye M&A ve 212 ekiplerinin hareket birliğiyle hazırlanan ve 2022 yılı 2. çeyrek dönemini kapsayan “Türkiye’nin Aşama Ekosistemi Yatırımları” raporuna bakarak küresel çapta ekonomik faaliyetlerde ve girişim ekosistemi yatırımlarında tanıdık yavaşlamaya rağmen 2022 yılının 2. çeyreği, Türkiye’nin etap dünyası üzere muvaffakiyetli bire bir aktarılma oldu. Bu çeyrekte 82 muamelat ile bir çeyrekte umum zamanların sunu efdal işlem sayısına ulaşıldı. Bunun temel nedeni, evlat yatırımlarının muamelat adeti yerine ayrımsız esbak çeyreğe nazaran neredeyse iki moskof ayrımsız artış göstererek 61 işleme ulaşması oldu.

Türk Çekicilik Yolları, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu

Her sene dünyanın 129 ülkesinden milyonlarca insanı gökyüzünde buluşturan Türk Gelgel Yolları uluslararası ölçekte arz çok takip edilen spor etkinliklerinden olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu. Türk spor tarihinin arz koskocaman sponsorluklarından biri olan bu prestijli teşrikimesai, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin 10 Haziran 2023’te İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşecek olması açısından birlikte ayrı tıpkı ehemmiyet taşıyor.Share: