Havza’da iyilikçi eliyle modernize edilen diyaliz merkezi hizmete girdi

Samsun’un Toprak ilçesinde işlek Yılmaz Şengül eliyle modernize ettirilen Nahiye Şevket Hastanesi diyaliz merkezi, hizmete sunuldu.

İl Sağlık Müdürü Muhammet Büyük Oruç, yenilenen diyaliz merkezi önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, diyaliz merkezinin fiziki ortamıyla hizmet verilmesinde sıkıntılar yaşandığını söyledi.

Şengül’ün merkezin yenilenmesi amacıyla ihsan yapmak istediğini tamlayan Oruç, “Iyi olsun kendisinin hız ve çabaları ile buradaki diyaliz merkezimizi yeniledik. Henüz dolgunca ve daha kalifiye ortamda hizmet vereceğiz. Bura hem Kesim’ya hem de bölgeye hizmet fail bire bir diyaliz merkezi oldu. Yılmayan amcamıza çokça teşekkürname ediyorum. Tanrı razı olsun kendisinden ve eşinden.” dedi.

Kesim Belediye Reisi Sebahattin Özdemir üstelik Şengül’e teşekkür ederek, “İnsanlar burada onma buldukça Yılmayan amcamıza dua edecekler. Allah hayrınızı akseptans etsin. Cenabıhak sizlere şiddetli mıhlı ve sıhhatli ömürler talih etsin.” ifadesini kullandı.

Yılmaz Şengül ise mufassal yıllar gurbette çalıştığını anlatarak, “Ayrıksı yardımseverlere bire bir ettirmek için böyle tıpkısı madde düşündük. Hastaneye sorduğumda diyaliz ünitesinin ihtiyaçlarını öğrendim. Ben da bu ihtiyacı bloke etmek amacıyla girişimde bulundum.” diye konuştu.

Henüz sonraları Oruç tarafından Şengül’e plaket verildi, Peşi Sıra diyaliz merkezinin açılışı yapıldı.

Programa İlçe Esenlik Müdürü Mustafa Şahin ve Sayrılarevi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Keçeçi üstelik katıldı.

Yaklaşık 900 bin liraya yenilenen diyaliz merkezi, 500 metrekarelik yararlanma alanına erbap.Share: