HDP’li Turan: “Hareket nedeniyle ortaya çıkma bütçe açığı gene yoksulu, emekçiyi vuracak”

HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, “Sarsıntı nedeniyle ortaya çıkacak bütçe açığı herkesten çıktı esasen yoksulu, emekçiyi vuracak.” dedi.

Turan, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Kahramanmaraş merkezli depremlerin 17. gününe gelindiğini, bölgede özellikle oba olmak için birçok gerekseme malzemesinin eksikliğinin hissedildiğini encam sürdü.

Yöneticilerin, “Büyüklük tarihinin yer şişman felaketini yaşadık” ifadelerini kullandıklarını tamlayan Turan, “Büyüklük tarihinin en iri felaketini yaşadığınızı söylüyorsunuz de mutluluk tarihinin sunma büyük kaynağını kullanan hükümet de sizdiniz. O ahit bu devasa kaynaklarla neden bu ülkeyi depreme dayanıklı hale getirmediniz? Tıpkı bergüzar tiyatrosu kurdunuz, sıhhatli cebinizden aldığınızı sol cebinize koyuyorsunuz. Hareket dolayısıyla ortaya çıkacak bütçe açığı herkesten daha çok yeniden yoksulu, emekçiyi vuracak.” diye konuştu.

Turan, devletin vatandaşını yalnız bıraktığını, antagonist car ettiği gayrı ülkelerin ise gerileme altındakileri yetişmek için bölgeye ekiplerini gönderdiğini tez ederek, “Halkın zihninde imdi siz yoksunuz. Ölüme metrukiyet ettiklerinizin öfkesi sizleri mutlaka vuracaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: