ICRA VEKILI ERSOY BEYOĞLU’NDA ‘FOTOMARATON’A KATILDI

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında ‘fotomaraton’ etkinliğine katıldı.

Türkiye Ekin Yolu Festivali bu sene İstanbul, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır ve Konya’dahi düzenleniyor. İstanbul’daki Beyoğlu Ekin Yolu Festivali saat 12.00’bile Atatürk Kültür Sarayı (AKM)’nde planlı ‘fotomaraton’ ile başladı. Etkinlikte, 2 bin 500 fotoğrafsever, AKM, Şişhane Meydanı ve Galataport’ta 6 saat boyunca ışık çekecek. Etkinliğe katılan Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, fotomaratonun Taksim temasını açıklayarak, fotoğrafseverler ile Atatürk Kültür Sarayı önünde fotoğraf çekildi.

Ekin ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı konuşmada, “Özellikle İstanbul, Türkiye ve elan sonradan tamam dünyaya yayılıyoruz. Fena Hâlde soluk tişörtlerinizi de giymişsiniz. Arılar kabilinden dağılacaksınız ve İnşallah İstanbul’da bizim etkinliğimizde ayırt edemediğimiz, görüp da göremediğimiz, yönlerini fotoğraflayıp aceleci aynı şekilde herkese ulaşmasını sağlayacaksınız. Bu yıl Beyoğlu Firez Yolu Festivali haddinden fazla elan sefalı ve birleştirme şekilde, değme sene düzeni oturarak devam ediyor. Haddinden Fazla da iyicene bire bir kelle olduğu üzere, adım adım tekmil Türkiye’ye yayıyoruz. Bu yıl etkinlikler Çanakkale’dahi başladı, Konya’yla devam ettik. Şimdi İstanbul Beyoğlu Kütür Yolu Festivali, Başkent Firez Yolu Festivali ve Diyarbakır Firez Yolu Festivali’yle beş etkinliğe imdi. İnşallah değme sene ilkokul şehir henüz arttırma ederek, mecmu Türkiye’ye çabuk bir şekilde yayılmasını sağlayacağız” diye niteleyerek konuştu.

Etkinliğe katılan fotoğraf sanatçısı Ateşli Aral üstelik kısa benzeri müzakere yaparak, foto meraklılarına detay ve dikkatin oylumlu olduğunu ifade ederek, ‘Kadrajınız verimli olsun’ sözleriyle destek verdi.Share: