Icra Vekili Nebati’den muhalefete TOGG eleştirisi

Bakan Nebati’den muhalefete TOGG eleştirisi

Kaynak ve Maliye Bakanı Bitkisel:

“Evvel ayrımsız aynaya bakın, sizin yerlilik oranınızla hırçın uygun olduğuna iddiaya girerim”

“Döviz kurunun oynaklığı minimal seviyede”

“Şişkinlik açıklık ayından itibaren temel etkisiyle birlikte olsa hızlı ayrımsız şekilde düşmeye başlayacak”

KASTAMONU – Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TOGG’un yerliliği ile ait muhalefet tarafından yapılan eleştirilere cevap vererek, “Sizin yerlilik oranınız hangi kadar? Önceki benzeri aynaya bakın, sizin yerlilik oranınızla suratsız mütenasip olduğuna iddiaya girerim. Bizim araçlarımız yerli, biz evcil ve milliyiz” dedi.

Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, benzeri saf programa gelmek üzere Kastamonu’ya geldi. Nazır Nebati, önceki namına “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” programına katıldı. Programda gündeme ilişik açıklamalarda mevcut Bitkisel, Kastamonu’üstelik yapılan yatırımlar ve dış satım ile ithalat rakamları ile ilgilendiren konuştu. Türkiye genelinde yapılan çalışmalara üstelik değinen Bakan Bitkisel, “YANLIŞSIZ Parti namına nişane ve bakım siyaseti anlayışımızdan asla karşılık vermedik. İktidarlarımız döneminde sağlıktan eğitime, ulaştırmadan konuta bir nice alanda iş yapıyoruz. TOKİ aracılığı ile ülkemizde 1 milyon 170 bin basamak üretip, 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık. 12 milyon vatandaşımızın güvenlikli konutlarda yaşamasını sağladık. Şu anda birlikte 500 içtimai ev, 1 milyon basamak amaçlı arsa ve 50 bin gelişim yeri hedefimizi birlikte milletimizle paylaştık. Sanayide, teknolojide ve enerjide saymakla bitirilmeyecek çokça sayıda hizmetlerimiz var. Tığ bakım siyaseti ile yolumuza devam edeceğiz. Yolumuz boş, çalışıyoruz” dedi.

“Önceki bire bir aynaya bakın, sizin yerlilik oranınızla ters uygun olduğuna iddiaya girerim”

TOGG’u eleştiren muhalefete seslenen Nebati, “Maalesef, serencam yerine TOGG’bile yaşananlar Türkiye’deki istemezciklerin de gerçek yüzünü çıkaran arz şanlı göstergelerden, alanlardan birisi oldu. TOGG’un evcil, milli ve elektrikli aracın üretilmesinde anne attığımızda bunlar çıkıp ‘nerede’ diye niteleyerek sordular. Binalar yükselmeye başladığında ‘Siz ne yapıyorsunuz?’ diye dümen geçtiler. Binalar tamamlandığında ‘Nerede istihsal tesisi?’ dediler. Tesisler yerine geldiğinde ‘Çevirici ne inmiyor?’ dediler. Şalter banttan inerken ‘Nerede dizi film üretim?’ demeye başladılar. Güya dünyadaki fabrikalar bir anda kurulup üretim yapıyormuş kabil. O yetmedi, uzlaştırıcı görmeye başladıkça, cemiyet içerisindeki enerjiyi hissettikçe yerlilik oranını sorgulamaya başladılar. Yüzdelik 51, yüzde 65 tamam mu diye niteleyerek sorgulamaya başladılar. Bunları dizge tanıyor, kim olduğunu biliyor. Bunlar güreşçi köprüsü yapılırken, ‘yaptırmam’, 3. köprüye gelirken ‘katiyen yaptırmam’, site hastaneleri yaptırılırken ‘sebep bunları yapıyorsunuz’, Marmaray, Avrasya Tüneli yapılırken ‘hayır’, İstanbul Havalimanı’nı yaptığımızda ‘bu büyüklüğünde şişman ayrımsız havalimanını hangi yapacaksınız’, Sabiha Gökçen’i yaparken ‘buraya uçak inmiyor, niçin yapıyorsunuz’ diyenler. Kastamonu’ya, ülkemizin bilcümle bölgelerinde yapılan havalimanından yaparken ‘illet yapıyorsunuz’ diyenler. Bunlar aynı anlayış. Yurt Caddesi yapılırken, ‘uçak mı indireceksiniz’ diyenler. Kim bunlar, koyu muhalefetin üstelik dışına çıkarak ülkenin gerçeklerine ve doğrudan olan ihtiyaçlarına ‘hayır’ diyenler. en üst TOGG’daki yerlilikle ilgili sorgulamalarında şu soruyu cevaplamayı doğruluk ediyorlar. Sizin yerlilik oranınız ne büyüklüğünde? Önceki benzeri aynaya bakın, sizin yerlilik oranınızla ters uygun olduğuna iddiaya girerim. Bizim araçlarımız evcil, biz yerli ve milliyiz” diye konuştu.

“Bu devlet üzere çalışıyoruz, iz hizmeti üzere çalışıyoruz”

Hizmet üzere çalıştıklarını rapor fail Bitkisel, “Bu mutluluk için çalışıyoruz, nişane hizmeti amacıyla çalışıyoruz. Elimizden gelen seçkin gayreti ortaya koyuyoruz. Acun tıpkısı krizle yüz yüze kaldığında bu krizin üstünden gelecek değme türü enstrümanı sunu mebzul şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. 20 yıldır bu ülkede tek amma tek kimse şurası söyleyemez; ‘beni enflasyonun altında ezdirdiler’, ‘beni doktorsuz bıraktılar’, ‘benim çocuğum farmason bıraktılar’ diyemez. Türkiye Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde YANLIŞSIZ Öğür iktidarıyla 20 yıldır seçme cins fedakârlık ile himmet fail bu kadrolarını taşıdı. Bu kadrolar bile ‘efendi gelmek üzere değil, harıldamak üzere geldik’ diyen kadrolar” şeklinde konuştu.

“Şişkinlik boşluk ayından itibaren temel etkisiyle birlikte olsa çabuk ayrımsız şekilde düşmeye başlayacak”

“Hizmete, çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini sürdüren Icra Vekili Bitkisel, “Elhamdülillah, sorunların üzerinden geçerken geçerken geliyoruz. Kur korumalı mevduatı bile 20 Aralık’ta Cumhurbaşkanımız nazik ayrımsız bildiri ile milletiyle paylaşırken da benzeri şeyi söylemişti. Döviz korunun oynaklığı minimum seviyede. Öngörülebilirliğin arttığı, insanların hesaplarını haddinden fazla rahat bir şekilde yapabilecekleri ayrımsız dönemdeyiz. Pahalılık Boşluk ayından itibaren baz etkisiyle dahi olsa hızlı benzeri şekilde düşmeye başlayacak. Hedefimiz olan biricik rakamlı enflasyonu yakalayacağız. Bunu hiç kimse işini kaybetmeden, aşını kaybetmeden, kepek kapatmadan, atölyelerin kapılarına kilit vurmadan, fabrikaların kapılarına kilit vurmadan gerçekleştireceğimizi eksiksiz sıkı gelirli, çakılı gelirliler ilkin kalkmak için, toplumun enflasyondan en aşkın etkilenen kesimlerinin bizim attığımız adımlarla farklı avlu sürdüreceklerini, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 20 yıldır yapmış olduğumuz uygulamalarla bitmeme ettireceğimizi tabir ederim” ifadelerini kullandı.

Share: