Iğdır’daki Sodyum Klorür Dağı’nı 14 ayda 100 bin hayat musahabe etti

Iğdır’daki Tuz Dağı’nın süresince kâin Sodyum Klorür Sağaltım Merkezi’ni 14 ayda 100 bin dirilik musahabe etti.

Tuzluca ilçesinde seyahat amaçlı açılan ve çalışmaların hala devam ettiği mağara içindeki Sodyum Klorür Tedavi Merkezi, ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor.

Ziyaretçiler, Sodyum Klorür Dağı’nda, bölgenin tuz ihtiyacının karşılanması için yapılan kazı çalışmaları sonucu açılan galerileri gezebiliyor.

Valilik öncülüğünde başlatılan çalışmaların bibi bitmeme ettiği, sabık yılın haziran ayında sadece ülfet amaçlı hizmete açılan mağaraları form müdürlüğünün verilerine göre, kısaca 14 ayda 100 bin hayat musahabe etti.

İzmir’den mevrut Öztürk Güneri, AA muhabirine, Kars’a gezmek amacıyla geldiğini, yakınlarının tavsiyesi üstüne Sodyum Klorür Sağaltım Merkezi’ni görüşme ettiğini söyledi.

Tuz mağaralarına hayran kaldığını tabir fail Güneri, “Yurdumuzda çok adamakıllı yerler var, bu yerlerin herkesin görmesini referans ederim. Sodyum Klorür mağaralarının içi ferahlatıcı ve şen. Bura çokça serin bire bir saha, insanın içi açılıyor.” dedi.

Ziyaretçilerden Muhammed Ertakuş de mağaraları çokça beğendiğini belirterek, herkesi bu güzellikleri görmeye çağırma etti.

Share: