Ilbay Kırbıyık tayini sâdır yerel yönetim amirleri ve aileleriyle buluştu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Ikbal Kırbıyık, Edirne’üstelik görev süreleri sona aziz ve diğer illere atanan Mülki İdare Amirleri ve eşleri için veda yemeği verdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, yemeğe Kırklareli Ilbay Yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Osmaniye Ilbay Yardımcılığına atanan Uzunköprü Kaymakamı Kağan Çetin Erdoğan, Giresun Vali Yardımcılığına atanan Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Çiftçi, Batman Kozluk Kaymakamlığına atanan İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Erzincan Tercan Kaymakamı olarak atanan Meriç Kaymakamı Cafer Ekinci, Erzurum Tekmen Kaymakamı kendisine atanan Havsa Kaymakamı Olmuş Özer Özdemir ve Batman Valiliği Hususiyet Müşavirliğine atanan Enez Kaymakamı Şükrü Mücahit Göktaş, eşleri ve çocukları ile katıldı.

Kırbıyık, burada yaptığı konuşmada, amme hizmeti gördüklerini belirtti.

Devletin kendilerine verdiği sorumluluğu yer bereketli şekilde yapmaya çalıştıklarını anlatım eden Kırbıyık, “Biz hem maddesel hem da manevi anlamda sorumluluğu erdemli benzeri meslek grubuyuz. O nedenle işimize dört elle sarılarak, yeryüzü iyisi tahsis etmek üzere aynı sorumluluğumuz var.” diyerek konuştu.

Kırbıyık, yaptıkları hizmetten ufuk mülki idare amirlerine teşekkürname etti ve yıpranmamış görevlerinde başarı diledi.

Share: