İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan YİK sonrası izah

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Faziletkâr İstişare Oturmuş (YİK) toplantısında, asamble üyelerinin yetersiz dışında ve alelhusus dahi Avrupa’dahi Türkiye aleyhinde yürütülen propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler üzerine istişarelerde bulunduklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı Efdal İstişare Oturmuş toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’birlikte gerçekleşti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun derinti sonrası açıklama yaptı. Faziletkâr İstişare Oturmuş toplantısının Reisicumhur Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildiğini söyleyen Altun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Asamble üyelerinin ev dışında ve alelhusus birlikte Avrupa’de Türkiye aleyhinde düzenlenen propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler konusunda istişarelerde bulunduklarını kaydetti.

Altun, Asamble üyelerinin bu çerçevede Türkiye’deki ecnebi vakıfların ve aynı kuruluşların faaliyetlerini üstelik değerlendirdiğini tabir ederek, “Türkiye demokrasi ve kalkınma amacında ara kat ettikçe, bağımsız adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan antagonizm düzeyinin de yükseldiğine dikkati çekici Asamble üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle savaşım ve mülteci konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye cebin sergilediği tutarsız, nahak, adaletsiz ve riyakar tutuma belen etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

Asamble üyelerinin Türkiye’nin intihap sathı mailine girdikçe toplumsal iletişim araçları kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliği zedelemeye çevrilmiş provokasyonların artabileceğini belirttiğini söyleyen Altun, “Asamble üyeleri, ülkemiz ve milletimiz ile ilgilendiren hemen sınırlar süresince değil yurtdışında de bahir kazanacağı muhtemelen iftira kampanyalarına alın alınacak tedbirler üstüne düşünüm teatisinde bulunmuşlardır” dedi.

Reisicumhur Erdoğan’ın toplantıda, Avrupa’daki Türkiye aleyhtarı politik ve sosyal alerjinin çok derin tarihi kökleri olduğunu belirttiğini rapor fail Altun, Avrupa’nın budunsal ve dini fanatizmini demokratlık, âdem hakları, özgürlükler kadar kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirdiğini kaydetti. Altun, açıklamasının devamında şu ifadelere vadi verdi:

“Batının medeniyet değerleri diye tüm dünyaya dayatılan ilkelerin zat asayiş ve bol bolamat düzeni yıldırma altına girdiğinde bizzat bu ülkeler eliyle ayaklar altına alındığını yüz kere gördüklerini ifade fail Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler üstüne, hukuk devleti kılıfına sığdırılmış nice faşist uygulamaya imza atanlar, bize karşı tamlık tersi aynı çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın sunu insani taleplerine da sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri kabil atlama beygiri koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti biz gayet gani biliyoruz. Bize cebin öfkelerinin sebebi, içtimai ve arazi bütünlüğünü bozdukları, cesamet sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde üstelik tekrarlayamamış olmalarıdır’ değerlendirmesinde bulunmuştur.” – ANKARA

Share: