İlk sefer koyulacak olan Eskişehir-İstanbul seferinden yurttaş mutlu

Eskişehir- İstanbul arası acul katar seferlerinin başlayacağının duyurulmasının arkası sıra vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

Acul katar seferleri 10 Eylül’den tarihinden itibaren 44’ten 56’ya çıkarılacak. Eskişehir- İstanbul arasına de ilk kez kere konulacak. Sabah saat 06.00’de Eskişehir’den İstanbul’a, akşam ezanı saat 20.40’ta İstanbul’dan Eskişehir’e çabuk katar seferleri olacak.

Vatandaş memnun

Tren seferlerinin başlayacak olmasından İstanbul’a bilet bulmakta zorlanan Eskişehirliler memnuniyetlerini dile getirdiler. Hem maddi açıdan hem dahi zamandan tasarruf etmek amacıyla muvasala uzlaştırıcı yerine aceleci treni kullanan vatandaşlar, seferlerin sıklaşmasıyla alay malay henüz görgüsüz gezi edebileceklerini belirttiler. Eskişehir’den, İstanbul’a sıkça Fenerbahçe maçı için gittiğini belirten Sadri Atak Şaprak, yeni seferle alay malay elan şen gezi yapabileceğini anlatım etti. Vatandaş için gani olduğunu vurgulayan Çaprak, “Ego Fenerbahçeliyim. Karşılaşma günleri işten yarar çıkmaz Kadıköy’e başvurmak istiyorum. Azimet bulup gün bulamadığımda kalın oluyor. Seferler arttırılmadan ilk arz beş altı iki hafta öncesinden düz ayırttırıyorduk. Bu kararla alay malay bu sav kalkabilir” diyerek konuştu.

“Seferlerin arttırılması tığ emekliler için iyi tamam”

Hususi aracıyla seyahat ettiğinde daha aşkın masraf yaptığını tamlayan Etem Özbayır, çabuk şimendifer kullanmanın tasarruflu olduğunu belirtti. Yurtdışından oğlu geldiğinde İstanbul’dan gelmekte zorlandığını belirten Özbayır, “Kıvançlı oluruz, bizim amacıyla ne kadar hızlı olursa o büyüklüğünde ferah. Seferlerin arttırılması tığ emekliler amacıyla ongun tamam. Ben aracımla gelsem 2 bin teklik yakar. Yurtdışından oğlum geldi, İstanbul’a gezmeye gideceklerdi gidiş bileti buldu amma aktarılma bulamadı mecburen uçakla çağrıştırmak zorunda kaldı” dedi.

“Hem öğrenci için hem de vatandaş amacıyla adamakıllı tıpkı değişmeyen”

Aceleci tren dışında muvasala ara bulucu kullandığında masraflı olduğunu dile getiren öğrenci Ahmet Faruk Kurt, hem Eskişehir’da hareketli öğrenciler üzere hem de yurttaş için akla yatkın benzeri değişmeyen olduğunu söyledi. Bilet bulamadığı üzere “Business” klastan ahzetmek zorunda kaldığını belirten Kurt, “İstanbul değil yeryüzü macerasız Konya’ya bile bilet bulmakta zorlanıyorum. Öğrenci olduğum halde “Business’ta” başvurmak zorunda kalıyorum. Bu bile beni kazançlı kendisine zorluyor. Hem öğrenci amacıyla hem de vatandaş amacıyla iyicene aynı karar” diyerek konuştu.

Çabuk katar ile yolculuk etmenin zaman tasarrufu açısından birlikte ongun olduğunu ve 2 buçuk saatte İstanbul’a gidildiğini vurgulayan Fatih Akış ise, “Otobüsle veya şahsi araçla seyahat etmektense aceleci katar daha avantajlı. İki buçuk saatte İstanbul’de oluyorsun. İstanbul’daki evimde katar istasyonuna çok yakın. Benim içinde fena hâlde benzeri karar. Bu karar yoğunluğu azaltır” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: