İmam ayağına geldi, 70 yaşındaki yurttaş hisse senedi yerinde Kur’an-ı Kerim öğrendi

İmam ayağına geldi, 70 yaşındaki vatandaş iş durumunda Kur’an-ı Bonkör öğrendi

ŞIRNAK Şırnak’ın Silopi ilçesinde imamın ayağına kadar geldiği 70 yaşındaki esnaf Yunus Tursun iş yerinde Kur’an-ı Selek öğrendi.

Şırnak İl Müftülüğü yoluyla planlı Kur’an kurslarına gelişim yoğunluğundan dolayı katılamayan hekim, öğretmen, esnaf üzere değişik mesleklerden kişiler için hazırlanan proje ile din görevlileri görevlendirildi. Aile ayında başlayan proje bünyesinde diyar genelinde memur 579 diyanet görevlisi, farklı mesleklerden 2 bin 500 kişiyi hafta içi temas dolaşma ev ve iş yerlerinde görüşme edip, yaklaşık 30 zaman Kur’an-ı Eli Açık öğretiyor, ana dini bilgiler veriyor.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 70 yaşındaki esnaf Yunus Tursun, ayağına kadar gelen mortocu ile gelişim yerinde 7 ayda Kur’an’ı Semih’i öğrendi. İlçe vaizi ve Silopi Aile Dini Delalet Birimi Koordinatörü Sevinçli Aslan yoluyla sunulan Elif Ba dersiyle başlayarak Kur’an’ı Koçak’i öğrenen Tursun, çok bahtiyar olduğunu belirterek, bilmeyenlere ise Kur’anı öğrenmeyi referans etti. İlçe Vaizi ve Silopi Ev Dini Kösemenlik Birimi Koordinatörü Sevinçli Arslan, “İl Müftülüğümüzün görevlendirdiği personel ile Kur’an’ı Selek öğrenmeye başvuran Hacı Yunus amcamıza sıfırdan başlayarak Kur’an’ı Koçak öğrettik. Çok şükür 7 ay kabilinden bodur bire bir sürede öğrendi. Cenabı Allah’a şükürler olsun bunu başardık” dedi.

Gönüllü yerine Kur’anı Bonkör öğrettiklerini anlatım eden Arslan, “Kur’an’ı Semih sanmak isteyenler bizlere başvurabilir. Ego fahri adına bu hizmeti vermeye hazırım. Sanmak amacıyla niyetlenenlere Elif Ba ve Kur’an’ı Bonkör’i ben bergüzar edeceğim, yeter ki gelip Kur’an’ı Bonkör’i öğrenip okusunlar, anlasınlar” diye niteleyerek konuştu.Share: