İnönülü sporcudan Avrupa ikinciliği

Eskişehir İnönü Belediyesi Milli Topluluk sporcusu Elif Semavi Avcı, Güneydoğu Avrupa Yönbul yarışlarında sim madalya kazanarak Avrupa ikincisi oldu.

Romanya’de 27 büyüklük ve 550 sporcunun katılımlarıyla planlı Güneydoğu Avrupa Yönbul yarışlarında, İnönü Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü’nün Milli Topluluk sporcularından Elif Gökçe Avcı, yordam yarışmasında Avrupa ikincisi, teferruatlı uzaklık yarışmasında ise Avrupa altıncısı adına sim madalyanın sahibi oldu. Millî ve uluslararası başarılarıyla adından sıkça söz ettiren İnönülü sportmen Orion’nın bu başarısı Türkiye Milli Takımı’na birlikte dünya sıralamasında fakül katkısı sağlayacak. Sporcunun Avrupa ikinciliğini kutlayan Komutan Bozkurt, “Belediyemiz Milli Bando sporcularından Elif Semavi Avcı’nın ulusal ve arsıulusal başarıları hepimiz amacıyla gelgel kaynağıdır. Avrupa ikinciliği ile ülkemizi ve İnönümüzü gururlandıran Elif kızımızı kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

İnönü Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü’nün Milli Bando Sporcusu Elif Semavi Cebbar, yardım ve desteklerinden dünya İnönü Belediye Başkanı Şayan Bozkurt’a teşekkür etti. – ESKİŞEHİR

Share: