İnşaat ustasının sahiplendiği köpek, çocuk kediye üstelik annelik yapıyor

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde dinamik inşaat ustası Hamdi Ziyalı’ın yavruyken sahiplendiği ve doğum işleyen köpeği, trafik kazasında anneleri ölen çıkmaz kedilerinden birini birlikte emzirerek büyütüyor.

Merkez Mahallesi’nde hür evde oturan evli ve 3 bala babası yapım ustası Işıklı, tahminî 2 sene önce D-100 kara yolunun Bolu Dağı mevkisinde oğlunun bulduğu çocuk köpeği sahiplenerek büyüttü.

“Hera” ismini verdiği köpeği tıpkı ay evvel 9 bala dünyaya getiren Entelektüel, kurgu çarpması sonucu annelerini kaybeden 3 çocuk kediye birlikte bakıyor.

Toplamda 12 yavru hayvanı olan Vazıh, tıpkı gün bala kedilerden birinin köpeği “Hera”yı emdiğini görünce sangılık yaşadı.

Yavrularının dışında kedilerden birine bile annelik işleyen köpek, yavru hayvanı günde tıpkı defa emzirerek büyütmeye çalışıyor.

” Herhangi Bir sabahleyin geliyor, annesi kadar kediyi emziriyor”

Hamdi Işıklı, AA muhabirine, çıkmaz hayvanlarını çok sevdiğini, onlara bakmanın daha çok kendisi üzere hobi haline geldiğini anlattı.

Sokaktan gelen hayvanları köylü çevirmediğini nâkil Münevver, “Hera’mızı, baktım büyüttüm yavruları oldu. Sokaktan kedilerimiz geldi. Bir kediye analık yaptı, büyüttü. Onu emzirdi. 3-4 tane elan kedi geliyor ama onları yanaştırmıyor. Amma birine bire bir özlük yavrusu kabil annelik yaptı. Karnı acıktığı zaman emziriyor.” dedi.

Köpeğinin, kedileri haddizatında sevmediğini ama bu kedinin larp gelip emmeye başladığını dile getiren Kültürlü, “Ona ses çıkarmadı. Pisik, süt, yemleme derken bayağı büyüdü. Rastgele sabah geliyor, annesi kabilinden kediyi emziriyor, o de emiyor gidiyor.” ifadelerini kullandı.

“Hayvanlara lütfen bakalım, iyesiz bırakmayalım”

Kültürlü, yıllardır sonsuz baktığı hayvanlarından bazılarının anbean sahiplenildiğini da belirterek, şunları kaydetti:

“Buradan herkese sesleniyorum. Hayvan Bilimi bizim üzere haddinden fazla büyük. Onlara lütfen bakalım, sahipsiz bırakmayalım. Önümüz kış, hayvanlar haris sokakta yatıyor, yolda araba çarpıyor. Bunlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Sonuçta biz varsak onlar birlikte var. Yemler çok pahalı. Ben onlar açgözlü kalmasın diyerek eve un almadım, mama aldım. Geçim şartları tahakküm ama onlara yaklaşmak lazım. Iyice emzirdiği yavruları var diye niteleyerek çaça alıyorum. Ben bunu yapabiliyorsam herkes yapabilir. Haddinden Fazla yumruk bir nitelik değil.”

Share: