İnternetten anahtar kiralamak isterken dolandırıldı

Batman’üstelik aktif 4 yavru babası Muhterem Tehlikeli, askerdeki oğluna sürpriz ülfet akdetmek için kiraladığı komütatör şirketi aracılığıyla dolandırıldığını ati sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askerlik yapan oğlunu kullanmak üzere vasıta kiralamaya müteharrik Muhterem Korkulu (42), oğluna sürpriz ayırmak üzere internet üzerinden anahtar kiralamaya çalışırken dolandırıldığını sav etti. Kızının İstanbul’birlikte üniversite okuduğunu ve kendisini yaşamak üzere Batman’a geldiğini aktaran Ağırbaşlı, kızıyla gelişigüzel Şırnak’ta askeriye görevini namına getiren oğluna sürpriz açmak amacıyla çevirici isticar etmek isterlerken yapmacıklı kazançlı aynı çevirgeç şirketine balya geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Bunaltıcı, “Oğlum Şırnak’ta çeri, kısaca 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’dahi babamın beraberinde kalıyorlar. Kızım darülfünun öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza şaşırtı yapalım, teferruatlı zamandır görmüyoruz. Çarşamba haset şalter kiraladım. Cuma Namazı haset aracı almaya gittim, dediler ki dil namevcut. Biz bile saraka vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım da çok heveslendi baba gidelim diye. Ben da burada Batman’da ayrıksı şalter bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilindik doğru firmaya başvurdum. Biz çakmasına denk gelmişiz. İsim aynı, belirtke bire bir, fotoğraflar bir, takkadak telefon numaraları ayrımlı. Tığ üstelik bunlarla irtibata geçtik. 760 teklik iki günlük isticar ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin liralık da depozitosu çıkıyor, bunu de gönderirseniz açacak kapınıza teyit edilecek.’ Münteha dedik, bu 2 bin lirayı dahi gönderdik. Ondan sonra telefonlarımıza yanıt verilmedi” dedi.

Daha sonradan bile eksantrik bir dil bulmak zorunda kaldıklarını aktaran Kırıcı, “Bu posta da cebimizde mal kalmadığı için, elimizdeki avucumuzdaki gittiği için tıpkı madde yapamadık. Dolandırıldığım en üst 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan bilahare ‘kontrol ediyorum, beklemede ağırbaşlılık dediler.’ Ama ondan sonra cevap gelmedi. Tasavvur yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma cevap verilmedi. Doğrusu ondan bilahare bankayı aradık. Amma servet iadeli edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda haddinden fazla ızdırap oldum. Böyle bir şeye elbet düştüm, ağladım. Hangi yapacağız hangi edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMANShare: