İnternetten komütatör kiralamak isterken dolandırıldı

Batman’üstelik dallı güllü 4 bala babası Saygıdeğer Ciddi, askerdeki oğluna sürpriz konuşma gerçekleştirmek üzere kiraladığı vasıta şirketi aracılığıyla dolandırıldığını doğacak sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askerlik yapan oğlunu eksiltmek için açacak kiralamaya müteharrik Saygıdeğer Bunaltıcı (42), oğluna şaşırtı ayırmak amacıyla internet üzerinden anahtar kiralamaya çalışırken dolandırıldığını argüman etti. Kızının İstanbul’da darülfünun okuduğunu ve kendisini değerlendirmek üzere Batman’a geldiğini aktaran Gösterişli, kızıyla gelişigüzel Şırnak’ta askeriye görevini hesabına getiren oğluna şaşırtı beğenmek için vesile kiralamak isterlerken sahte soylu erki bire bir vasıta şirketine balya geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Kısık, “Oğlum Şırnak’ta çeri, yaklaşık 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’birlikte babamın beraberinde kalıyorlar. Kızım üniversite öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza sürpriz yapalım, detaylı zamandır görmüyoruz. Çarşamba günü anahtar kiraladım. Cuma haset aracı almaya gittim, dediler kim çevirici bulunmayan. Tığ da meze vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım dahi çokça heveslendi ata gidelim diye. Ego bile burada Batman’bile apayrı çevirgeç bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilinen esaslı firmaya başvurdum. Tığ çakmasına balya gelmişiz. İsim aynı, amblem tıpkısı, fotoğraflar ayrımsız, hoppadak telefon numaraları ayrımlı. Biz birlikte bunlarla irtibata geçtik. 760 lira iki günlük isticar ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin lira bile depozitosu çıkıyor, bunu bile gönderirseniz vasıta kapınıza teyit edilecek.’ Bitmiş dedik, bu 2 bin lirayı üstelik gönderdik. Ondan sonra telefonlarımıza karşılık verilmedi” dedi.

Daha sonraları dahi eksantrik ayrımsız anahtar hatırlamak zorunda kaldıklarını nâkil Sakil, “Bu el birlikte cebimizde servet kalmadığı için, elimizdeki avucumuzdaki gittiği amacıyla tıpkısı husus yapamadık. Dolandırıldığım en son 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan sonradan ‘kontrol ediyorum, beklemede rehavet dediler.’ Amma ondan sonraları cevap gelmedi. Plan yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma karşılık verilmedi. Filhakika ondan sonra bankayı aradık. Amma para reddetme edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda çok üzücü oldum. Hakeza benzeri şeye elbette düştüm, ağladım. Ne yapacağız ne edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMAN

Share: