Irak şehidinin cenazesi memleketi Ordu’da

Irak’ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin kaymakamlık kırıma uğraması sonucu şehit olan Piyade Uzatmalı Çavuş Ümit Kesti’nin cenazesi memleketi Cıvıl Cıvıl’ya getirildi.

Pençe-Kilit Harekat bölgesinde Skorsky tipi tıpkı helikopterin intaç faaliyeti esnasında ustalık nedenlerle kaba iniş yazmak zorunda kalması sonucu ilçe kırıma uğraması üstüne helikopterde mevcut 8 personelden biri olan Piyon Uzatmalı Çavuş Beklenti Kesti (32) martir oldu. Martir Beklenti Kesti için ilk namına Yüksekova Havalimanı’nda uğurlama töreni yapıldı, arkası sıra askeri uçakla Kalabalık- Giresun Havalimanı’na getirilen şehidin cenazesi, gözyaşları eşliğinde karşılandı.

Karşılama töreninde asıl Ayten Kesti’nin, “Gel iyicene yavrum, gel bebeğim. Benim oğlum gökleri dele dele geldi. Benim solgun kuzum, buradayım yavrum seni almaya geldim. Ego nasıl koyacağım seni toprağa, bu güzelliğe ben doyamadım” diyerek vaveyla etmesi ise yürekleri dağladı. Cet Yılmaz Kesti da şehit oğlunun naaşı cenaze aracına konulduğu esnada gözyaşlarına bilgili olamadı.

Martir Ümit Kesti’nin 2 kardeşinden Halil İbrahim Kesti’nin birlikte uzman çavuş namına fariza yaptığı öğrenilirken, Kaynak Kesti ile evli olan şehidin Çağan Gökay adında 2 yaşında çocuğu olduğu bilgisine ulaşıldı.

Havalimanındaki istikbal törenine şehidin yakınlarının yanı sıra Kargaşa Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu İl Jandarma Komutanı Albay Numan Garip, DÜRÜST Fırka Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu ile Ergün Taşçı, kaymakamlık belediye başkanları, siyasal parti temsilcileri, protokol mensupları ve askeri erkan iştirak sağlarken, şehidin cenazesi, öğle vakti namazına müteakip Fatsa 15 Temmuz Demokratlık Meydanı’nda yapılacak merasim ve kılınacak cenaze namazının ardından Fatsa Garnizon Şehitliği’nde toprağa verilecek. – KARGAŞAShare: