Iraklı adlı karı oyuncudan Economist’e ‘balaban eş’ davası

Iraklı adlı karı aktör Enas Taleb, Zenci kadınlarının sebep Gündüz Feneri erkeklerinden daha “nazik” olduğunun ele alındığı bire bir makalede fotoğrafının kullanılması zımnında Economist dergisine İngiltere’dahi sav açtı.

BBC News’mağara haberine bakarak Taleb, fotoğrafın bağlamı dışında ve izni olmadan kullanıldığını ve bunun özgürlüğü ile mahremiyetini ihlal ettiğini söyledi.

Orak Ayı sonu yayımlanan haberde Taleb’in dokuz ay geçmiş Irak’taki Babil Uluslararası Film Festivali’nde fariğ aynı fotoğrafı kullanıldı. Zenci kadınlarının, erkeklerden daha çok pahal olmasının evde beğenilme nedenlerinden biri adına gösterilen haberde, tıpkısı ayrıksı gerekçe adına de kâh erkeklerin ‘balık balıketinde’ kadınları henüz gururlu bulduğu ifadesi kayran aldı. Haberde ayrıca “Iraklılar çokça balık hoşur aktris Enas Taleb’i mefkûre görk kendisine gösteriyor” denildi.

Taleb ise “Umumi olarak Gündüz Feneri, özelde da Iraklı kadınlarda benzeri hakaret” diye tanımladığı haber üzere “Illet Economist Avrupa ve ABD’dekilerle değil dahi, Zenci dünyasındaki balaban kadınlarla ilgileniyor” diye sordu.

Instagram’üstelik 9 milyon takipçisi olan 42 yaşındaki Taleb “Benim meşhur ve kamuya mülk ergin biri olduğumu bilmiyorlardı. Krizleri kazançlara dönüştürebilirim” dedi.

Içtimai medyada da “ırkçı” ve “cinsiyetçi” olmakla suçlanan Economist dergisi iddialara benzeri karşılık vermedi.

The Economist yazdı: Trump özentisi

 

The Economist: Gerçek ölmüş sayısı 15 milyonu aştı

 

The Economist patronlara fena yüklendi

 

Share: