Iri Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı nedeniyle törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Ilbay Zülkif Dağlı vasıtasıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından ocumak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden törende, Vali Dağlı ile Büyükşehir Uray Başkan Vekili Nihat Sevimsiz, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi Halk Oyunları ekibinin eylem yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu dinleti verdi.

Program, merasim geçişinin peşi sıra sona erdi.

Törene, YANLIŞSIZ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, İYİ Tümen Samsun Saylav Bedri Yaşar, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Sabri Tığ, İl Inanma Müdürü Ömer Urhal, İl Açıkgöz Komutanı Kıdemli Miralay Ömer Ersever, Kenar Asayiş Karadeniz Mıntıka Komutanı Albay Ahmet Keleş, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Vali Numan Hatipoğlu ve Belediye Reisi Eyüp Eroğlu marifetiyle çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra günün anlamını belirten müşavere yapıldı.

Törende şiirler okundu. Ahali oyunları gösterisinin peşi sıra geçit töreni yapıldı.

Törenlere, SELIM Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Korkunç Ensesi Kalın, DÜRÜST Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, kat müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Martir Şerife Abla Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.

Ilbay Avni Şarap ve Belediye Reisi Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının ardından gocunmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Başıboş Yılmaz, günün anlam ve önemini belirten enformasyon yaptı.

Öğrenciler aracılığıyla şiirlerin okunmasının peşi sıra halk oyunları ekibi eylem sundu.

İl Güllabi Komutanlığı taharri istirdat köpeklerinin gösterisi özden izlendi.

Program, merasim geçişiyle sona erdi.

Törene, YANLIŞSIZ Öğür Kastamonu milletvekilleri Hakkı Düşüncesiz ve Zorlu Polat, CHP Kastamonu Mebus Hasan Baltalı, gelgel müdürleri, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Çın Meydanı’nda planlı törende, Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Sancak Mehmet Fatih Harabelik ve Şehremini Mehmet Soluk, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, el oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha sonraları Vali Masatlı, Tugay Harabelik ve Belediye Reisi Solgun, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri kabul etti.

Törene, DÜRÜST Parti Amasya Mebus Uzun Karahocagil, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, siyasal parti ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu eliyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, peşi sıra ürkmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda bitmeme eden törende, Vali Karaömeroğlu ve Şehremini Sulh Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Bitirmiş Komutanlığı Komando Birliğince verilen gösterinin peşi sıra program, tören geçişi ile serencam buldu.

Törene, SELIM Fırka Sinop Milletvekili Yır Maviş, CHP Sinop Saylav Sulh Karadeniz, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mutlu Pektaş, İl Açıkgöz Komutanı Mümessil Albay Ferhat Kuran, değişik tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Anıt Alanı’nda Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tugay Salih Büyük, Şehremini İsmail Hakkı Salim, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Ilbay Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Nazik ve Belediye Başkanı Sağ ile Il makamında tebrikleri kabul etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Vali Ayaz, Liva Şişman ve Belediye Reisi Esen ile vatandaşları selamladı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemini tamlayan müzakere yapıldı, şiirler okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri birlik ve gazilerin derbent töreniyle sona erdi.

Törene, AK Öğür Ekip Başkanvekili ve Çankırı Saylav Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Tümen Çankırı Saylav Sağlıklı Çivitcioğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Rençper, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Ilbay Mustafa Fellah, Garnizon Komutanı Personel Miralay Mehmet Emniyetli Altan ve Şehremini Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Valilik makamında tebriklerin kabulünün peşi sıra Kadeş Hazar Meydanı’ndaki törende utanmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve el oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Er Yüzbaşı Garaz Özcan’ın, günün deme ve önemine ilgilendiren konuşmasının ardından kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Share: